Gökçek 1 Milyar TL’yi Nereye Harcadı?

Gökçek 1 Milyar TL’yi Nereye Harcadı?
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin gelir-gider tablosundaki 1 milyar TL'nin nereye harcandığı tartışma konusu oldu.Ali Ekber ERTÜRK / Sözcü - Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 2014 yılı gelir bütçesi 3 milyar 483 milyon...

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin gelir-gider tablosundaki 1 milyar TL'nin nereye harcandığı tartışma konusu oldu.

Ali Ekber ERTÜRK / Sözcü - Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 2014 yılı gelir bütçesi 3 milyar 483 milyon 42 bin lira 621 kuruş oldu. Buna rağmen harcanan para ise 4 milyar 472 milyon 250 bin 149 kuruş olarak gerçekleşti. Oluşan yaklaşık 1 milyar liralık liralık farkın nerelere harcandığı konusu ise Büyükşehir Meclisi’nde tartışmalara yol açtı.

Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Doğan Yılmazkaya, “Bir milyar lirayla hangi bütçe dışı yatırımlar yapıldı, açıklanmalı. Bütün mesele bütçe disiplini ve gelirlerin nerelere, hangi yatırımlara nasıl harcandığıdır’’ dedi ve şunları söyledi:

‘’Yapılan yatırımların ne kadarı halkın yararına ve halkın günlük sıkıntılarını çözebilecek yatırımlardır. Yerel yönetimlerin en önemli işlevi, kentte yaşayan halkın sorunları ve talepleri için çözüm üretmektir. Yani yaşamı kolaylaştırmaktır. Ama Ankara’daki yatırımlara baktığımızda, en büyük kalemi Ankapark projesine harcandığını görüyoruz. Bu proje Ankara’lının önceliği midir ? Keçiören’de, Çayyolu’nda, Sincan’da, Batıkent’teki milyonlarca vatandaşlarımızın önceliği Ankapark mı, yoksa sağlıklı bir Ulaşım politikası mı?”