Gardiyanlar Ot Yoldurup Tuvalet Temizletti! Timur Cihantimur'un Cezaevi Fotoğrafı Ortaya Çıktı

Ehliyetsiz sürücü Timur Cihantimur (17) ile yazar annesi Eylem Tok'un yargılandığı Boston'daki duruşmada yeni detaylar ortaya çıktı. Akşam gazetesinin haberine göre Cihantimur'un gözaltı fotoğrafı da ortaya çıktı.

İstanbul Kemerburgaz'da trafik kazasında Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olan ve annesi tarafından yurtdışına çıkarılan Timur Cihantimur, bugün( 20 Haziran) ABD’de 2’nci kez hâkim karşısına çıkacak.
Bugünkü duruşmada Cihantimur'un avukatlarının denetimli serbestlik isteyeceği belirtilirken, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Eylem Tok ile oğlunun iade süreci ile ilgili yeni bilgiler paylaştı. 28 Haziran'da doğum günü olduğu öğrenilen Cihantimur'un cezaevi fotoğrafı da ortaya çıktı.

cihantimur1.jpg
Cihantimur'un kaldığı ıslahevi.

İstanbul Eyüpsultan'da 1 Mart tarihinde yaşanan kazada Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olan 17 yaşındaki Timur Cihantimur ve onu yurt dışına kaçıran annesi Eylem Tok'un ABD'de, kazadan 106 gün sonra yakalanmıştı.

Anne-oğlu 18 Haziran'da farklı saatlerde mahkemedeydi. Eksik belgeler nedeniyle Eylem Tok hakkındaki dava 27 Haziran'a, oğlu Timur Cihantimur hakkındaki dava ise bugüne ( 20 Haziran) ertelendi.

Cihantimur'un bugün hakim karşısına çıkması bekleniyor.

cihantimur2.jpg
Fotoğrafa Akşam gazetesi ulaştı.

DENETİMLİ SERBESTLİK İSTEYECEKLER

Voice of America muhabiri Mehmet Sümer, Timur Cihantimur avukatlarının Cihantimur'un Amerikan vatandaşı olması sebebiyle Amerika'da bir ikamet adresi gösterebileceklerini, dolayısıyla Cihantimur'un elektronik kelepçe ya da benzeri bir şekilde denetimli serbest bırakılmasını talep edeceklerini ileri sürdü.

Savcıların ise kaçma şüphesinden dolayı tutuklu yargılamada ısrarcı olacağı iddia edildi.

TOK'UN KADERİNİ BELİRLEYECEK

Hakimin vereceği karar Eylem Tok'un da akıbetini belirleyecek.

Akşam gazetesinin özel haberine göre 28 Haziran'da doğum günü olduğu öğrenilen Cihantimur'un cezaevi fotoğrafı da ortaya çıktı.

Avukatlar, savunmalarını Cihantimur'un kötü şartları üzerine kurdu. Çocuk tutuklular için rehabilitasyon cezaevinde kalan Timur Cihantimur'a burada ot yolma, yer ve tuvalet temizleme gibi işler yaptırıldığı öne süren avukatlar, "Islah evinde çok kötü şartlar altında kalıyor. Bu çocuğun topluma kazandırılması lazım. Verilen görevleri yapmakta zorlanıyor. Kendisine zarar vermesinden korkuyoruz" ifadesini kullandı.

Avukatların Cihantimur için tahliye taleplerini yenileyeceği; mahkemenin ise nihai kararını vereceği öğrenildi. Eylem Tok'un yargılanmasına da 27 Haziran'da devam edilecek.