Funda Arar'ın basın danışmanı Melek Mosso açıklamasını yalanladı

Şarkıcı Melek Mosso'nun konserinin iptal edilmesinin ardından Funda Arar ve Derya Uluğ'un protesto amaçlı sahneye çıkmayacakları yönündeki açıklamalar Arar cephesinden yalanlandı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 27 Mayıs 2022 18:15
Funda Arar'ın basın danışmanı Melek Mosso açıklamasını yalanladı

Isparta Gül Festivali kapsamında konser verecek olan şarkıcı Melek Mosso'nun 3 Haziran'daki konseri 'İslami hassasiyetler' gözetildiği gerekçesiyle iptal edildi.

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, aynı yerde konser vereceği bilinen Funda Arar ve Derya Uluğ’un konsere çıkmayacaklarını duyurarak şöyle yazmıştı:

"Yıl 2022... Isparta Belediyesi, 'ahlaki değerler' gerekçesiyle Melek Mosso'nun 'Uluslararası Gül Festivali'ndeki konserini iptal etti. Festivalin diğer şarkıcıları Derya Uluğ ve Funda Arar 'O zaman biz de yokuz' dedi."

funda-arar-ve-derya-ulug-dan-konser-yasaklarina-tepki-melek-yoksa-biz-de-yokuz-1021093-1.jpg

Ali Eyüboğlu kendi haberini düzeltti

Eyüboğlu sonrasında bir paylaşım daha yaparak "Funda Arar'ın basın danışmanı Önder Sarımehmet aradı. Sosyal medyada ve internetteki bu açıklamayı Funda Arar'ın yapmadığını söyledi" Sarımehmet tarafından haberin yalanlandığını duyurdu.

Ne olmuştu?

Uluslararası Isparta Gül Festivali kapsamında konser verecek şarkıcı Melek Mosso'nun 3 haziran tarihli konseri iptal edilmişti. Bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları tarafından 'İslami hassasiyetler' gözetilerek alınan iptal kararı sosyal medyada tepki toplamıştı.