Fenomen Banu Parlak'a Verilen Ceza Belli Oldu!

Fenomen Banu Parlak'a Verilen Ceza Belli Oldu!
İstanbul Beylikdüzü'nde Banu Parlak'a ait 'Drago' isimli köpek, komşusuna ait 'Leo' isimli köpeğe saldırdı. Leo, ağır yaralı olarak kaldırıldığı veteriner kliniğinde öldü. Aile Banu Parlak'tan şikayetçi olurken, Parlak'a ceza olarak 4 bin 800 lira para cezası kesildi.

Beylikdüzü'nde Banu Parlak'a ait 'Drago' isimli köpek komşusu Kılıç ailesine ait 'Leo' isimli köpeğe saldırdı. Leo, ağır yaralı olarak kaldırıldığı veteriner kliniğinde öldü. Saldırı sonucu köpeği ölen Kılıç ailesi, Banu Parlak'tan şikayetçi oldu. Köpeğin öldüğü saldırı anı ise çevredekiler tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Leo ise yaşadığı evin ön bahçesindeki en sevdiği yerde toprağa verildi.

Saldırıya uğradığı andan itibaren veteriner kliniğinde tedavi gören 'Leo' isimli köpek dün öldü. Acılı aile polis merkezindeki işlemlerinin ardından Leo'yu veteriner kliniğinden alarak eve getirdi. Kılıç ailesi, evin ön bahçesinde, en sevdiği köşede kazdığı mezarda Leo'yu toprağa verdi.

3672523-437dd9e23d12fff3edc89f6640c5e60d.jpg

PARLAK'A PARA CEZASI VERİLDİ

Öte yandan Leo'nun ölümüne yol açan Drago isimli köpeğin sahibi Banu Parlak'a ise '5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nun 5. maddesince 4 bin 800 lira idari para cezası uygulandı.

Konuyla ilgili Banu Parlak dün sosyal medya hesabı üzerinden yazılı bir açıklama yapmıştı. Parlak bugün ise video paylaşarak yeni bir açıklama yaptı. Parlak paylaşımında "Tasmasız değildi Drago, Drago tasmasız gezmiyor asla. Saldırgan olmadığı halde Drago tasmasız gezmiyor. Yasaklı bir ırk olmadığı halde Drago tasmasız gezmiyor. Kapıdan çıkıyorduk, kapıya takıldı Drago'nun tasması. Bir an panikle olmasını istemediğim şeyler oldu, zaten yerdeki mücadelemi görüyorsunuz. Sebebi olmadığımı, sorumluluklarımı yerine getirmiş olduğumu bildiğim halde bir can melek oldu bunun telafisi yok üzüntümü tarif bile edemem. Sadece acısı olan insanların acı ile söyledikleri şeyler ve öncesi sonrası olmayan videodan gördükleriniz ile yargılamayın tek isteğim. Karşı tarafı anlıyorum, çok sinirli, haklılar da ama yalan söylemek niye. Asla söylendiği gibi olmadı. Ben kapıyı bilinçli açmışım, bilinçli saldırtmışım... Bunlara zaten kimsenin inandığını düşünmüyorum. İki tane can besleyen, sokakta bulduğu köpeği alıp veterinere götüren bir insan bunları yapabilir mi. Olayın ne öncesinin ne sonrasının video kaydı yok, benim darp edildiğim yok. Drago'nun oynamak için yanına gittiği kısım yok. Kaldı ki Drago büyük bir ırk havladığında çok ses çıkartıyor diye ben evimde bile bakmıyorum. İş yerimin terasında Drago'nun kafesi var, orada bakıyorum ben Drago'ya. Bunu da herkes biliyor" ifadelerini kullandı.

Kaynak:DHA

Etiketler :