Fatih Tezcan Murat İde'yi ölümle tehdit etti

Fatih Tezcan, Atatürk'e hakaret eden sözleri üzerine kendisine tepki gösteren Murat İde'yi ölümle tehdit etti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 24 Nisan 2020 17:00
Fatih Tezcan Murat İde'yi ölümle tehdit etti

Fatih Tezcan, Twitter hesabından Atatürk'ü işaret ederek,  "İşgal edilen bir ülkenin subayı, Düşmana 1 mermi atmak yerine, Devlet ve Meclis varken, Farklı şehirde ‘Paralel Meclis’ kuruyor ve hem Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir deyip hem Millet’e 1 kez bile sormadan işgalcilerin tüm emellerini yapıyorsa, Bu subay bir işbirlikçidir" ifadelerini kullanmıştı. Tezcan'ın ifadeleri sosyal medyada tepki çekmiş, Twitter gündeminde ilk sıralara oturmuştu. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in başdanışmanı, Murat İde Tezcan'ın açıklamalarına tepki gösterdi. İde  "Duydum ki hakaret edenlerden davacı oluyormuşsun @fatihtezcan .. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e sövmenden çok, buna susan devri devranın gelmişine geçmişine sayıyorum.. Al.. Aç ulan davanı soysuz, ahlaksız, namusuz İT.. Al da aç davanı.. Açmazsan puştun önde gidenisin.." dedi.

İde'nin açıklamasına Tezcan ölüm tehdidiyle karşılık verdi. Tezcan, geçtiğimiz Aralık ayında İde'ye evinin önünde 7-8 kişilik grubun gerçekleştirdiği saldırıyı hatırlatarak, "Türkiye şâhid olsun: Bu Murat İde p.ç.yle karşılaştığımızda bu kez “belimdeki silahım yere düştü” diyemeyecek!.." diyerek tehditler savurdu.

İlgili Haberler