Eylem Tok ve Oğlunun Yakalandığı Anlar İlk Kez Ortaya Çıktı! Polis Kamerası O Anları Anbean Kaydetti!

Mart ayında ehliyetsiz kullandığı araçla Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olan 17 yaşındaki Timur Cihantimur ve onu ABD'ye kaçıran annesi Eylem Tok'un ABD'de yakalanma anları ilk kez ortaya çıktı. Eylem Tok'un tanınmamak için saçlarını sarıya boyatıp kestirmesi dikkatlerden kaçmadı.

İstanbul'un Eyüpsultan'da 1 Mart'ta 17 yaşındaki Timur Cihantimur, ehliyetsiz kullandığı lüks araçla Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden oldu. Bu kazanın ardından olay yerine gelen anne Eylem Tok, oğlunu ilk önce Mısır'a oradan da ABD'ye kaçırdı.

ABD vatandaşı olan Timur Cihantimur ve Eylem Tok, geçen haftalarda ABD'de yemek getiren bir Türk kuryenin ihbarıyla yakalandı.

Anne ve oğlunun ABD'de yakalandığı anlar ortaya çıktı. Görüntülerde Boston polisi tarafından gözaltına alınan ikiliden ilk Timur Cihantimur'un yakalandığı görülüyor. Polis kamerasına yansıyan görüntülerde Cihantimur'un üst araması yapılıyor, ardından araca bindiriliyor.

eylem-tok-ve-oglunun-yakalandigi-anlar-ilk-kez-ortaya-cikti-polis-kamerasi-o-anlari-anbean-kaydetti.jpg

Cihantimur'un ardından ise kameralara anne Eylem Tok'un görüntüleri kameralara yansıdı. Üzerinde siyah bir elbise olan Tok'un tanınmamak için saçlarını kısa kestirdiği ve sarıya boyattığı görüldü.

BİLEREK YAKALANDILAR İDDİASI

Rahat tavırlarıyla dikkat çeken Eylem Tok'un bilerek yakalandığı iddiası ortaya atıldı.

Oğuz Murat Aci ailesinin avukatı Hacı Orhan, İkilinin evinin New York'ta olmasına rağmen Boston'da okul kaydı yaparken "Bilerek" yakalandığı, polislerin onları okuldan aldıkları belli olsun diye okul önünde uzun süre bekledikleri, Boston'da yargılama durumu farklı olduğundan bu durumunu planladıklarını ifade etmişti.

eylem-tok.webp

DAVA 1 TEMMUZ'A ERTELENDİ

Eylem Tok'un Türkiye'ye iadesine ilişkin davada ikinci duruşma 1 Temmuz'a ertelendi. Duruşmanın erteleme nedenine ilişkin bilgi verilmedi. Eylem Tok'u yeni duruşmada iki farklı avukat savunacak.

eylem-tok-3.jpg

NE OLMUŞTU?

Eyüpsultan'da 1 Mart'ta seyir halindeki 3 ATV aracından biri arızalanmış, yol kenarına çekilen arızalı araç tamir edilmeye çalışılırken aynı yönde ilerleyen iki araçtan birisi buradaki 3 ATV'ye çarpmış, yaralanan 5 kişiden Oğuz Murat Aci hayatını kaybetmişti.

Kazaya neden olan 17 yaşındaki sürücü Timur Cihantimur olay yerine gelen annesi Eylem Tok'un aracıyla buradan uzaklaşıp annesiyle önce Mısır'a, ardından da ABD'ye gittikleri tespit edilmişti. Şüphelilerin iadesi için geçici tutuklama talep evrakı, Adalet Bakanlığınca ABD yetkili makamlarına iletilmişti. Bir süredir aranan 2 isim, 14 Haziran'da Boston'da yakalanarak tutuklandı.

Kaynak:DHA