Eti Gümüş’ten atılan yüzlerce işçi isyanda

Kütahya Gümüşköy’de bulunan Eti Gümüş maden işleme fabrikasında işten çıkartılan yaklaşık 900 işçi, 3 aylık maaş alamadıklarını belirterek eylem yaptı

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Eti Gümüş’ten atılan yüzlerce işçi isyanda

Kütahya Gümüşköy’de bulunan Eti Gümüş maden işleme fabrikasında işten çıkartılan yaklaşık 900 işçi, 3 aylık maaş alamadıklarını belirterek eylem yaptı. Kent merkezindeki Sevgi Yolu üzerinde gerçekleştirilen eyleme CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap ve siyasi partilerin il başkanları da destek verdi.

Ellerindeki dövizlerle slogan atan işçiler, mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini istedi.

İşçiler, fabrikada şu anda sadece 30 işçinin kaldığını ve işyerinin kapanma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu ifade etti.

İşçiler adına konuşan Ahmet Dal, “Çalıştığımız fabrikada hiçbir sebep gösterilmeden, haksız yere ve zorla bir takım kâğıtlar imzalatılarak yaklaşık 900 işçi arkadaşımın işine son verildi. İşçi arkadaşlarımız aylardır evlerine ekmek götürememektedir. Her bir arkadaşımızın fabrikadan 3’er aylık maaş alacakları vardır. Bizler gerek alacaklarımız gerekse fabrikayla ilgili hiçbir muhatap bulamamaktayız. Yetkililerin bizlerin mağduriyetini bir an önce gidermesini istiyoruz” dedi.

Milletvekili Ali Fazıl Kasap da “Kış günü yüzlerce işçi bir anda işsiz kaldı. Üstelik 3 aydır da alacakları var. Bu mağduriyetin giderilmesi için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.