Eren Keskin’in evine gece vakti polis baskını

İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin’in evine, 2,5 yıl önce Dersim’de yaptığı bir konuşma nedeniyle polis baskını yapıldı. Gece vakti yapılan baskına anlam verilemezken, insan hakları savunucularından tepki geldi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 04 Aralık 2021 10:55
Eren Keskin’in evine gece vakti polis baskını

İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkanı Eren Keskin’in evine gece vakti polis baskını gerçekleşti. Avukat Zeynep Boztoprak, Keskin’in evine yapılan baskının 2,5 yıl önceki bir konuşması nedeniyle ifadesinin alınmak istenmesi’ olarak açıkladı.

‘Çağırdınız da gelmedi mi?’

Boztoprak’ın Twitter hesabındaki açıklaması şöyle: “Eren Keskin’in evine şimdi, gecenin bu saatinde güvenlik şube baskın yapıyor. 2.5 yıl önce Dersim’de yaptığı bir konuşma nedeniyle ifadesi alınacakmış. 2.5 yılda mı anladınız ne dediğini? Eren Keskin bir avukat, çağırdınız da gelmedi mi? Neyin gösterisi bu? Eren Keskin’e “gözdağı”?”

Avukat Çiğdem Koç ise Eren Keskin’in evine polis baskınına “Bir avukatın evini ifade almak bahanesiyle bu saatte basmak ne demek? @KeskinEren1 yıllardır mücadele ediyor ve yıllardır da burada. Cidden bu kadarı da nedir artık?” ifadeleriyle tepki gösterdi.