Erdoğan'ın kuzeni Cengiz Er'den TRT Ana Haber sunucusuna istifa çağrısı

Veyis Ateş'in, Halk TV'de İsmail Saymaz'ın sorularını yanıtlamasının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kuzeni Cengiz Er ile TRT Ana Haber sunucusu Ersoy Dede arasında da meslekten çekilme polemiği yaşandı. Er: "Ersoy Dede TRT Ana Haber’den hemen çekilmelidir" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 19 Haziran 2021 00:12
Erdoğan'ın kuzeni Cengiz Er'den  TRT Ana Haber sunucusuna istifa çağrısı

Veyis Ateş, "Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 Milyon Euro istedi" iddialarının ardından ilk kez Halk TV ekranlarında konuştu. Gazeteci İsmail Saymaz'ın sorularını yanıtlayan Veyis Ateş gazeteciliğe bir süre daha dönmeyeceğini açıkladı.

Ateş’in bu sözlerini sosyal medya hesabından hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kuzeni Cengiz Er ise TRT Ana Haber sunucusu Ersoy Dede’nin Veyis Ateş gibi meslekten çekilmesi gerektiğini ifade etti.

Er paylaşımında: "Veyis Ateş kaybetti ve bir süreliğine de olsa ekranlardan çekildiğini açıklamış oldu. Diğerleri de bir an önce aynı şeyi yapmalıdır. Öncelik sırasını da hem Sedat Peker’e övgüler düzen, hem de SBK’nın PR’ını yapan Ersoy Dede’ye veriyorum. TRT Ana Haber’den hemen çekilmelidir." İfadelerine yer verdi.

 

Bunun üzerine TRT Ana Haber sunucusu Ersoy Dede hakkındaki iddialara twitter'dan cevap verdi. 
Dede: "Cengiz Er denilen haysiyet cellatıyla yargı önünde hesaplaşacağız. 

Bir insanın hem saygınlığına gölge düşürmek, hem de ekmeğiyle oynamak bu kadar kolay olmamalı. Senin bu kadar imkana rağmen kaybetmiş olman benim suçum değil.
Sen bunca imkana rağmen, bir çok meslektaşından 1-0 önde başlamış olmana rağmen kaybetmişsin.. Bense lise öğrencisiyken Zonguldak’ta başladığım gazetecilik macerasında, ömrüm boyunca tırnaklarımla kazıya kazıya gelmişim. Senin derdinin ne olduğunu biliyorum, ilacın bende değil"
dedi.