Erdoğan: Her evde, kapıcısında araba var

Kabine Toplantısı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her evde araba var, kapıcısında araba var. İkinci elde araç yetişmiyor" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 25 Ekim 2021 20:59
Erdoğan: Her evde, kapıcısında araba var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Muhalefetin ekonomi eleştirilerine tepki gösteren Erdoğan, “Her evde araba var, kapıcısında araba var. İkinci elde araç yetişmiyor” dedi.

Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı;
●Küresel krizlerin üstesinden gelmekte içerdeki pahalılığı, yoksulluğun, haksızlığın, adaletsizliğin önüne geçmek bizim için aynı derecede mühimdir, esasen bunların hepsi de aynı makinenin farklı parçaları gibi birbiriyle yakından ilgilidir.

●Hepsini birden hal yoluna koymazsak yolumuza devam edemeyiz bu dönemdeki talihsizliğimiz küresel kriz ile ülkemize yönelik saldırıların aynı dönemde zirve yapmış olmasıdır. Salgınla birlikte bozulan küresel ekonomik dengeler yaygın kullanımı olan pek çok ürünün hammaddesinde üretiminde dağıtımında çok ciddi fiyat artışlarının yaşanmasına yol açtı.

“Gereken tedbirleri alıyoruz”

●Türkiye olarak artan üretim ve lojistik gücümüzle yaşanan sıkıntıları kendimiz için bir fırsata dönüştürme yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Tabi bu arada yaşanan fiyat artışları ve diğer sıkıntıların insanlarımızı bunaltmaması için gereken tedbirleri alıyoruz.

●Sosyal yardım sistemimizi etkin şekilde geliri olmayan ve çok düşük gelirli vatandaşlarımızı yalnız bırakmıyoruz, önümüzdeki dönemde bu doğrultuda atacağımız ilave adımlarımız olacak salgın döneminde zaten fedakarlık yapan vatandaşlarımızın üzerlerine daha fazla yük bilmemesi için gereken tedbirleri almakta kararlıyız.

Daha önce de buzdolabı örneğini vermişti

Daha önce geçen yıl Ağustos ayında piyasadaki hareketlilik için buzdolabı satışlarını örnek veren Erdoğan "Türkiye tırmanışta" açıklamasını yapmıştı.