Erdoğan Hakkında Suç Duyurusu

Erdoğan Hakkında Suç Duyurusu
CHP'li Aygün "vatana ihanet" iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında “vatana ihanet” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.Aygün, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na...

CHP'li Aygün "vatana ihanet" iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında “vatana ihanet” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Aygün, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na avukatı aracılığıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu.

“Vatana ihanet” suçlamasında bulunan Aygün, Cumhurbaşkanı hakkında “vatana ihanet suçu" iddiasıyla gerekli kovuşturmanın yapılmasını” talep etti.

Suç duyurusunda durdurulan MİT TIR’larına işaret edilerek şöyle denildi:

“19 Ocak 2014 tarihinde Adana ilinde ihbar üzerine birkaç TIR durdurulmuş olup yapılan aramada ‘insani yardım malzemesi’ adı altında Suriye’deki terörist gruplara gönderilen silahlar ele geçirilmiştir.

Ancak o zaman başbakan olan şüphelinin talimatları ile olay kapatılmaya çalışılmış, hatta iş o kadar ileri götürülmüştür ki görevlerini yapan dürüst savcılar ile askerler intikam için sonradan tutuklanmışlardır.

Son olarak Cumhuriyet gazetesinde ve internet sitesinde 29 Mayıs 2015 günü yayınlanan haber ve görüntülerde şüphelinin ‘Türkmenlere giden insani yardım’ ve ‘devlet sırrı’ dediği şeylerin, 1000 adet havan, 1000 top mermisi, 50 bin makineli tüfek mermisi ve 30 bin ağır makineli tüfek mermisi olduğu ortaya çıkmıştır.”

Cumhurbaşkanı’na yönelik sert eleştirilerin yöneltildiği suç duyurusunda şu ifadeler yer aldı:

“Yani şüpheli açık bir biçimde halka yalan söylemiş ve teröristlere yaptığı yardımları gizlemeye çalışmıştır.

Şüpheli, terörist unsurlara silah sağlamakla finansal açıdan destek sağlamış ve Türkiye’nin dünyada teröre destek veren ülke gibi görünmesine sebebiyet vermiştir.

Şüpheli açık bir biçimde teröre destek vermek ve BM güvenlik konseyi kararlarını ihlal etmekle hem başbakanlığı hem de Cumhurbaşkanlığı döneminde vatana ihanet suçunu işlemiştir.

Şüphelinin Örtülü Ödeneği nerelere harcadığı bu şekilde açıklığa kavuşmuştur. Milletimizin alın terlerinden toplanan vergilerin bu şekilde teröre harcanması, yıllarca terör belasından muzdarip olmuş vatana ve milletimize karşı bir ihanettir.”