Erdoğan, 'Biz bunları böyle bilmiyorduk' dedi ama... CHP'li Genç böyle uyarmıştı!

Erdoğan, FETÖ terör örgütü için, "Biz, bunları tabii geçmişte böyle bilmiyorduk ama maalesef bunların zihin arkasında farklı şeyler varmış" dedi. Ancak, yıllar önce CHP'li Genç, uyardığında AKP'liler üzerine yürümüştü.

Erdoğan, dün katıldığı televizyon yayınında, "Pensilvanya'daki ahlaksızın yanında bir başka ahlaksız var. Sizin meslektaşınız. Biliyorsunuz buradan kaçıp giden. 'Milletin başından düş' diyor. Sen mi getirdin bizi buraya? Terbiyesiz. Bizi buradan ancak milletim sandıkta memnun değilse sandıkta bize der ki, 'ya yeter.' Bunun kararını o verir, sen değil. Sende zerre kadar mertlik olsa ülkeni terk etmezsin. Ülkenden kaçıp giden şu anda bir soysuzsun.

Biz, bunları tabii geçmişte böyle tanımadık. Böyle bilmiyorduk ama maalesef bunlar meğerse bunların zihin arkasında farklı şeyler varmış. Şu anda da kaçıp gittiler gerçek patronlarına orada hizmet ediyorlar." demişti. 

YILLAR ÖNCE KAMER GENÇ MECLİS KÜRSÜSÜNDEN BÖYLE UYARMIŞTI

Erdoğan'ın bu sözleri akıllara 3 yıl vefat eden CHP eski Tunceli milletvekili, Kamer Genç'in o videosunu getirdi. Genç, meclis kürsüsünde AKP'lileri, "ABD'ye giden AKP'li vekiller Gülen'i ziyaret ediyor. Gülen ne yapmak istiyor. Rejimdeki rolü nedir? Araştıralım. En büyük zararı siz göreceksiniz" sözleriyle uyarmıştı.  

AKP'li vekiller Kamer Genç'in bu sözlerine ayağa kalkarak sert tepki göstermiş, bazı vekiller Kamer Genç'in üzerine yürümüştü.