Düğün Magandaları Suç Makinesi Çıktı!

Bursa'da düğün konvoyunda araçlarını durdurup, uzun namlulu silahlarla havaya rastgele ateş eden 2 kişi resmen suç makinesi çıktı. Şüphelilerden Engin Bozkurt'un, 'yağma', 'hırsızlık’, ‘yaralama' gibi suçlardan 33, E.K.'nin 23, Abdullah O.'nun 5 ayrı suç kaydı olduğu tespit edildi.

Bursa'da düğün konvoyuna katılan 3 kişi, trafiğin durduğu bir anda otomobilden inerek uzun namlulu silahlarla havaya ateş açtı. Şüpheliler, daha sonra trafiğin açılmasıyla araçlarına binerek uzaklaştı. Uzun namlulu silahla havaya ateş açanların düğün sahiplerinden olduğu öğrenildi.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, kamera görüntülerinden kimliklerini belirlediği Engin Bozkurt, E.K. ile Abdullah O.’yu kısa süre sonra yakalayarak gözaltına aldı.

72453-2.jpg

SUÇ MAKİNESİ ÇIKTILAR

Şüphelilerden Engin Bozkurt'un, 'yağma', 'hırsızlık’, ‘yaralama' gibi suçlardan 33, E.K.'nin 23, Abdullah O.'nun 5 ayrı suç kaydı olduğu tespit edildi. Şüphelilerin, emniyetteki ifadelerinde, "Eğlence olsun diye havaya ateş ettik. Olayın bu boyuta geleceğini düşünmedik" dedikleri belirtildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede mahkemeye çıkarılan şüphelilerden Engin Bozkurt ve E.K. tutuklanırken, Abdullah O. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.