Diyanet Türkleri Suudilere Şikayet Etmiş!

Diyanet Türkleri Suudilere Şikayet Etmiş!
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kendi organizasyonları dışında seyahat vizesi, işçi vizesi ve ticari vizeyle hacca giden Türk vatandaşlarını Suudi Arabistan'a raporlayıp şikayet ettiği ortaya çıktı. Meclis'te gündeme gelen olaya tepkiler sürüyor.

Diyanet’in, seyahat vizesi, işçi vizesi ve ticari vizeyle Suudi Arabistan’a giden hacı adayı Türk vatandaşlarını Suudi Arabistan yönetimine şikâyet ettiği iddia edildi.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen'in Meclis'te gündeme getirdiği olayda Diyanet İşleri Başkanlığı'na tepkiler sürüyor.

KENDİ VATANDAŞINI SUUDİ MAKAMINA ŞİKAYET ETMİŞ

Ekmen söz konusu olaya ilişkin şunları söyledi: “Ülkemize tanınan hac kotası dışında Mekke’de bulunan hacı adayları var. Türk Diyanet’i Türk vatandaşlarını Suudi makamlarına ihbar ve şikayet etmiştir. Neyle uğraşıyorsunuz Diyanet? Sana fahiş fiyat ödemiyor diye insanları şikayet ediyorsunuz.

Kaç genel müdür hac bahanesiyle Arabistan’da? Her biri 40 gün sonra ne kadar harcırah alacak? Haccı bedavaya getirdiğiniz yetmiyor gibi bir de üstüne para mı alacaksınız?”