İstanbul'da Yollar Kapalı, Trafik Kilit!

Cumhuriyet Bayramının 100. yıl resmi kutlama provaları için bugün İstanbul'da pek çok yol trafiğe kapalı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Trafik Yoğunluğu Haritası'na göre saat 09.25 itibarıyla kentte trafik yoğunluğu yüzde 63.

İstanbul Cumhuriyet'in 100. yıl kutlamalarına hazırlanıyor. İstanbul Valiliği, 29 Ekim pazar günü gerçekleşecek resmi törenin hazırlığı ve provalar için bazı yolların trafiğe kapatılacağını duyurdu.

Yayınlanan duyuruya göre bugün (24 Ekim Salı) Vatan Caddesi olarak da bilinen Adnan Menderes Bulvarı iki yönlü trafiğe kapatılacak. Cumhuriyetin 100. yılı provaları için Adnan Menderes Bulvarı'na çıkan, başta D-100 karayolu olmak üzere, tüm bağlantı yolları da trafiğe kapatılacak. Adnan Menderes bulvarı, 24 Ekim Salı günü provaların bitimine kadar kapalı kalacak.

vatan-caddesi-29-ekim-provalari-nedeniyle-trafige-kapatildi-9370-dhaphoto6.jpg

Aracıyla bölgeye gitmesi gerekenler ise Millet Caddesi, Atatürk Bulvarı, Fevzipaşa Caddesi ve Sahil Yolu Kennedy Caddesi'ne yönlendirilecek.

İstanbul'da Trafik Kilit

Kentin Anadolu Yakası'nda D-100 kara yolu Edirne istikametinde, Maltepe'den Kadıköy'e kadar trafik yoğunluğu gözleniyor. Ankara istikametinde ise Maltepe'den başlayan trafik yoğunluğu Pendik'e kadar devam ediyor.

vatan-caddesi-29-ekim-provalari-nedeniyle-trafige-kapatildi-9370-dhaphoto5.jpg

Anadolu Yakası'ndan Avrupa Yakası'na geçişlerde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Avrasya Tüneli girişlerinde yoğunluk yaşanıyor.

TEM Otoyolu'nda Ataşehir ve Sancaktepe ilçeleri arasında kalan bazı noktalarda ise araçlar ilerlemekte zorlanıyor.

trafik.png
İBB Trafik Yoğunluğu Haritası'na göre saat 09.25 itibarıyla kentte trafik yoğunluğu yüzde 63.

Avrupa Yakası'nda D-100 kara yolunda Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy ve Zincirlikuyu mevkilerinde trafik yoğunluğu dikkati çekiyor.

TEM Otoyolu'nda Hasdal ile Maslak mevkileri arasındaki yoğunluk nedeniyle araçlar güçlükle ilerliyor.

vatan-caddesi-29-ekim-provalari-nedeniyle-trafige-kapatildi-9370-dhaphoto4.jpg

Kent genelinde bazı metrobüs ve metro duraklarında da yolcu yoğunluğu meydana geldi.

İBB Cep Trafik haritası verilerine göre, kentteki trafik yoğunluğu saat 09.00 itibarıyla yüzde 67 olarak ölçüldü.

Anadolu Yakası'nda ise trafik yoğunluğu yüzde 74'e kadar yükseldi.

Etiketler :