Dev Uyuşturucu Operasyonu'nda Yüzlerce Gözaltı

Toplamda 47 ilde düzenlenen Narkoçelik-23 Operasyonu'nu, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Uyuşturucu tacirlerine yönelik operasyonda 445 kişi gözaltına alındı.

Bakan Yerlikaya'nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, 'Narkoçelik-23' operasyonlarında; 304,5 kilo uyuşturucu madde ile 96 bin uyuşturucu hap ele geçirildiği ve 445 zehir taciri ile sokak satıcısının yakalandığı belirtildi.

uyusturucu.jpg

304 KİLO UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde il emniyet müdürlüklerince; 912 ekip ve 1985 personel, 12 hava aracı ve 13 narkotik dedektör köpeğinin katılımıyla İzmir, Gaziantep, Ankara, Adana, Antalya, Rize, Mersin, Bursa, Konya, Diyarbakır, İstanbul, Şanlıurfa, Kayseri, Kocaeli, Osmaniye, Denizli, Erzurum, Eskişehir, Muğla, Sakarya, Samsun, Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Manisa, Tekirdağ, Van, Batman, Yalova, Amasya, Bolu, Niğde, Şırnak, Balıkesir, Mardin, Bartın, Karaman, Nevşehir, Uşak, Ordu, Trabzon, Adıyaman, Düzce, Edirne, Erzincan, Iğdır ve Sivas olmak üzere 47 ilde 'Narkoçelik-23' operasyonları düzenlendi. Operasyonlarda; 304,5 kilo uyuşturucu madde ve 96 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. 445 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı.

Kaynak:AA