DAVUTOĞLU ÖZÜR DİLEYECEK Mİ?

DAVUTOĞLU ÖZÜR DİLEYECEK Mİ?
Davutoğlu, Selahattin Demirtaş'ın 'askerleri halk kurtadı' iddiası için 'yalancı demişti ancak TSK Demirtaş'ı doğruladı.HDP Lideri Selahattin Demirtaş askerlerin bölge halkı tarafından kurtarıldığını iddia etmiş, Davutoğlu...

Davutoğlu, Selahattin Demirtaş'ın 'askerleri halk kurtadı' iddiası için 'yalancı demişti ancak TSK Demirtaş'ı doğruladı.

HDP Lideri Selahattin Demirtaş askerlerin bölge halkı tarafından kurtarıldığını iddia etmiş, Davutoğlu da bu iddiaya yönelik ‘yalan söylüyor’ demişti. Ancak TSK’nın yaptığı açıklama Davutoğlu’nun “Demirtaş yalan söylüyor” ifadelerini havada bıraktı. Üstelik TSK’dan yapılan açıklamada yaralı askerleri taşıyan HDP’liler için “yaralı personelimize yardımı takdire şayan bulunmuş, vatandaşlarımızın Türk Askerine olan bağlılığının ve sevgisinin ne denli büyük olduğunu göstermiş…” denilerek adete üstü kapalı teşekkür edildi.

TSK’nın bu açıklamasından sonra sosyal medyada günü en çok konuşulan konularından biri TSK’nın yaptığı açıklama ilse Başbakan Davutoğlu’nu yalanlaması oldu. Başta HDP’liler olmak üzere vatandaşlar Davutoğlu’nun Demirtaş’tan özür dilemesi gerektiğini iddia etti.

DAVUTOĞLU NE DEMİŞTİ?

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ağrı’daki terör olayıyla ilgili olarak HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın ortaya attığı iddiaları da yalanlayarak, “Meşru bir siyasi partinin genel başkanı mı, yoksa bölücü terör örgütlerinin silahlı unsurlarının baskı yaparak, halkı yönlendirmek için yaptığı bu tür terör faaliyetlerini savunan, meşru kılmaya çalışan bir terör savunucusu mu? Gün, herkesin tavrını açık bir şekilde ortaya koyma günüdür” dedi.

“DEMİRTAŞ YALAN SÖYLÜYOR”

“Sayın Demirtaş yalan söylüyor ve gerçekleri saptırıyor” diyen Davutoğlu, olayın, Türkiye seçim ortamına girerken bölücü terör örgütünün bir provokasyonu olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz 4 Nisan günü, Doğubeyazıt’ın Güngören Köyü, Kule mezrasında benzer bir çalışma yapılmış ve oradaki köylüler bölücü terör örgütünün silahlı unsurları tarafından seçimlerde bir partiye destek vermek için propagandaya maruz bırakılmasının ötesinde, baskı altına alınmıştır. Benzer bir faaliyet Yukarıtüfek Köyü’nde tekrar yapılmak istenince, bu sefer Türkiye’de kamu düzenini koruma görevini üstlenen Valiliğimiz ve ilgili güvenlik birimlerimiz, seçimlerde şu veya bu yönde oy kullanma yönünde baskı ortamının oluşmaması için gerekli tedbirleri almak üzere bölgede faaliyete geçmişlerdir. Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye’nin her bir köşesinde kamu düzenini tesis etmek için gereken her türlü çalışmayı yapar. Bu konuda hiçkimseye de hesap verecek değildir.”

Etiketler :