Davutoğlu koltuğunu Pelinsu'ya devretti

Davutoğlu koltuğunu Pelinsu'ya devretti
Başbakan Davutoğlu, Başbakanlığı ilkokul öğrencisi Pelin Su Topraksoy'a devretti. Küçük Başbakan muhalefeti eleştirdi, minik bakan ise nükleeri savundu.Başbakan Davutoğlu, Başbakanlığı ilkokul öğrencisi Pelin Su Topraksoy’a...

Başbakan Davutoğlu, Başbakanlığı ilkokul öğrencisi Pelin Su Topraksoy'a devretti. Küçük Başbakan muhalefeti eleştirdi, minik bakan ise nükleeri savundu.

Başbakan Davutoğlu, Başbakanlığı ilkokul öğrencisi Pelin Su Topraksoy’a devretti. Makam devir töreninin en öne çıkan anları basın mensupları ile Pelin Su arasında geçen diyaloglar oldu.

MİNİK BAKAN’DAN NÜKLEER PROPAGANDASI

Koltuğu Başbakan Davutoğlu’ndan devralan ilkokul öğrencisi Pelinsu Toprak’a ilk olarak küçük bakanlardan biri soru sordu. Minik bakanın ilk sözlerinin nükleer santral olması dikkat çekti. Küçük bakan, “Ülkemizden elektrik sıkıntısı var. Ruslar 1954 yılında ilk nükleer santralini kurdu ama biz 2015 yılındayız daha hiçbir nükleer santralimiz yok. Bu açıdan biraz kötüyüz ülkemizde” dedi. Çocuk Bakan’ın, Ruslar’ın 1954 yılında ilk nükleer santrali açtıklarını bizim ülke olarak geride kaldığımızı belirtmesi akıllara önceden ezberletilmiş bir metin olup olmadığını getirdi. Minik Başbakan ise muhalefeti eleştirmeyi unutmadı. Muhalefet partilerinin seçim vaatlerini nasıl buluyorsunuz sorusuna küçük başbakan, “Bol keseden atıyorlar” dedi.

MİNİK BAŞBAKAN: BİZ BAŞKANIMIZI SEÇTİK

Basın mensuplarının “Başkanlık sistemi ile ilgili ne düşünüyorsunuz?” sorusuna, Minik Başbakan Pelin Su, “Biz başkanımızı seçtik” yanıtı verdi.

“MUHALEFET BOL KESEDEN ATIYOR”

Çözüm süreci ile ilgili soruya çok kısa olarak “kardeşlik” yanıtı veren Pelin Su’nun muhalefet ile ilgili soruya verdiği yanıt dikkat çekti. “Muhalefet partilerinin seçim vaatlerini nasıl buluyorsunuz?” sorusuna küçük başbakan Pelin Su, “Bol keseden atıyorlar” dedi.