Coronavirüs tehlikesiyle camiye giden vatandaşlar: Allah’ın evinde virüs bulaşmaz

Coronavirüs salgınında gün geçtikçe artan vaka sayıları ile birlikte tedbirler arttırılıyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 17 Mart 2020 00:21
Coronavirüs tehlikesiyle camiye giden vatandaşlar: Allah’ın evinde virüs bulaşmaz

Türkiye'de vatandaşlar kalabalık yerlere gitmemeleri konusunda uyarılırken, birçok kurum ve iş yeri tatil edilmişken vatandaşlar coronavirüs salgınında tehlike oluşturan camilere gitmeye devam ediyor.

Cumhuriyet'ten Seyhan Avşar, Şirinevler’de bulunan Mehmet Akif Ersoy Camisi’ne ibadete gelen vatandaşlarla konuştu. Kuran dersi almak için caminin içerisinde bulunan kursa giden iki kadından biri, "Önce tüm evin halılarını kızımla kaldırdık. Çamaşır suyu ile bir güzel sildik. Sürekli ellerimizi yıkıyoruz" dedi.

"Camiye gelmekten korkmuyor musunuz?" sorusuna da diğer kadından, "Allah’ın evinde virüs bulaşmaz. Hem Kuran’da şifa ayetleri var. Biz sürekli onları okuyoruz. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, ‘temizlik imandan gelir’ Bizim kursumuz çok temiz. Şimdi daha da çok temizliyoruz. Ayrıca Kuran okumak için geldiğim yerde o virüs bulaşacaksa da, bulaşsın" yanıtını veriyor.

68 yaşındaki bir başka kişi ise, "Kızım, ecel gelmeden kimse ölmez. Öleceğimi bilsem de camiye gelirim" ifadesini kullandı.