Cinayet Gibi Kazada Aileler Arasında Kan Parası Pazarlığı mı Yapılıyor?

Geçtiğimiz günlerde Yazar Eylem Tok'un 17 yaşındaki oğlu T.C., ehliyetsiz şekilde sürdüğü lüks otomobili ile 29 yaşındaki Oğuz Murat Acı'nın hayatını kaybetmesine neden olmuştu. Kaza sonrası anne Eylem Tok ve oğlu, önce Mısır'a oradan da ABD'ye kaçmış, söz konusu cinayet kamuoyunda infial yaratmıştı. Kaza anına yönelik yeni görüntüler ilk kez Halk TV'de Barış Pehlivan tarafından yayınlandı.

1 Mart 2024 tarihinde, yazar Eylem Tok’un 17 yaşındaki oğlu T.C, kullandığı otomobil ile Oğuz Murat Acı ve arkadaşlarına çarpmış ve 29 yaşındaki Acı'nın hayatını kaybetmesine neden olmuştu.

Anne Eylem Tok, kaza sonrasında oğlunu suç mahallinden götürmüş ve aynı gece ikili, önce Mısır'a oradan da ABD'ye kaçmıştı. Kaza ve kaçışa ilişkin görüntülerin yayınlanmasıyla birlikte Acı'nın ölümüne neden olan olay, Türkiye kamuoyunda büyük bir infiale neden olurken, cinayet hakkında son detayları Halk TV'de yayınlanan Kayda Geçsin programında gazeteci Barış Pehlivan aktardı.

Kazaya ilişkin daha önce hiç paylaşılmamış fotoğraf ve bilgileri açıklayan Pehlivan, fail ve mağdur aileler arasında yapılan görüşmeyi ve kazanın ilk anlarında T.C. ile annesi Eylem Tok arasında geçen kan dondurucu diyalogların detaylarını paylaştı.

KAN PARASI İÇİN PAZARLIK MI YAPILIYOR?

"Failin ailesi ve mağdur ailesi arasında geçtiğimiz günlerde bir buluşma gerçekleşti. Buluşma, fail tarafının kibirli davranışları nedeniyle biraz gergin tamamlandı. Kazayı yapan T.C.'nin babası Bülent Cihantimur ile kazada hayatını kaybeden Acı'nın babası bu hafta bir buluşma gerçekleştirdi.

Şu anda verilen tepkilere baktığımızda, kimseyi yargılamak istemem ancak deneyimlerime bakarak, bir gazeteci olarak söylemem gerekirse, bu hayatını kaybeden 29 yaşındaki gencimizin durumu kan parası noktasına doğru gidiyor.

Aslında hayatına kaybeden Acı'nın ekonomik durumu kötü değil. Orta sınıf bir aileden geliyor. Ancak görüşmeler ve açıklamalara baktığımda, tekrar söylüyorum kimseyi yargılamak gibi bir niyetim yok fakat o cepheden şöyle bir şey hissediyorum, 1.5 yaşında babasız bir evlat bırakıldı. Sanki o kan parası dediğimiz mesele gündeme gelecek.

Muhtemel olarak yaşanacaklar da şöyle ki, önce çocuğun gelmesi için bazı pazarlıklar yapılacak. Belki maalesef kan paraları konuşulacak. Burada anlaşma sağlanırsa, çocuk gelecek ve gözaltına alınacak. Tutuklanacak, ilk duruşmada küçük bir ceza ile tahliye olacak.

CİNAYET SONRASINDA KAN DONDURAN SÖZLER "ANNE ARABA PERT OLDU"

Kazadan dakikalar sonra 17 yaşındaki T.C., ambulansı aramak yerine ilk telefonu annesi Eylem Tok'a açtı. Tok'un olay yerine gelmesinin ardından, kazanın hemen sonrasında ağır yaralı olarak yerde yatmakta olan Oğuz Murat Acı'ya rağmen 17 yaşındaki T.C., arkadaşlarıyla birlikte Eylem Tok'un getirdiği arabaya biniyor ve "Anne kusura bakma, araba pert oldu" ifadelerini kullanıyor. Bu diyaloglar ifadelerde var.

Olayı gören birçok tanık, kazadan dakikalar sonra bile 29 yaşındaki Oğuz Murat Acı'nın hayatta olduğunu ve doğru zamanda ambulans çağrılması halinde Acı'nın hayatta kalma ihtimalinin çok yüksek olduğunu beyan etti. Nitekim Acı, ilkyardım çağrılarının zamanında yapılmaması nedeniyle ancak dakikalar sonra kaldırıldığı hastanede ex olmuş ve sonrasında hayatını kaybetmişti.

KAZADA 'DEMİRÖREN' İDDİASINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Çekirge isimli sosyal medya hesabı, kazaya ilişkin ifadesi alınmayan 10. kişinin Yıldırım Demirören'in oğlu olduğunu ileri sürdü. Hesaptan yapılan paylaşımda "O gizemli çocuk, Yıldırım Demirören'in 17 yaşındaki oğlu ve kayıtlara girmedi. Aksini iddia ediyorsanız, HTS ve MOBESE kayıtlarını açıklayın.!! Bu düzen böyle devam etmeyecek efendiler!" denildi.

Büyük yankı uyandıran bu paylaşımın ardından Halk TV'ye konuşan Gazeteci Emrullah Erdinç, Halk TV'de yayınlanan Buket Güler İle Haber Masası'na konuk oldu. İfadesi kazanın ardından şüphelilerin verdiği ifadeye göre araçta 10 kişi olduklarını belirtti. Ancak Erdinç, 8 kişinin ifadesinin alındığını, 1 kişinin (Timur Cihantimur) firari olduğunu, 10. kişinin de ifadesinin alınmadığını söylemişti.

Erdinç tarafından yapılan açıklamada, "Kazaya karışan çocukların ismine bakıldığın 2008 doğumlu A.A, bahsedilen ailelerinin ailesinin oğlu. Ancak Demirören'in çocuğu diyebileceğimiz dosyanın hiçbir yerinde bir isim söz konusu değil. Acı ailesinin avukatı da cuma günü başvuruda bulundu. Şöyle ifade var: 'İfadeleri alınırken şüpheliler öndeki araçta 4 kişi olduğunu arkadaki araçta 6 kişi olduklarını söylemelerine rağmen 8 kişinin ifadesi alındı 1 kişi firar etmiştir ancak 10. kişi hakkında bir bilgi yoktur, o kişinin de tespit ve soruşturmaya dahile dilmesi gerekmektedir diyerek bir başvuruda bulunuyorlar. O çocuğun bir medya patronunun oğlu olduğu iddia ediliyor." ifadeleri kullanılmıştı.

Kazayla ilgili iddialar üzerine Demirören Grubu’ndan üst düzey kaynaklar, Halk TV’ye şu açıklamayı yaptı:

Cemal Demirören yurtdışında okuyor. 2-3 aydır da Türkiye’ye gelmiş değil. Kazayı yapıp firar eden gençle tek ortak yanları, ortaokulda aynı okulda okumuş olmaları. Bunun dışında herhangi bir ilişkileri ve bağı yok. Kendisi eğitim için yurtdışında. İki çocuk sadece ortaokul yıllarında birbiri ile arkadaş. Zaten HTS kayıtları her şeyi ortaya koyacaktır.

Etiketler :