CHP’de Kurultay Takvimi Devrede

CHP’de Kurultay Takvimi Devrede
CHP, 35. Olağan Kurultay takvimini belirledi. İl ilçe kongreleriyle birlikte örgütte yeniden yapılandırma için çalışmalar başlatıldı.Kurultay takvimi 20 Haziran-20 Aralık olarak belirlenirken, kurultayın kasım sonu...

CHP, 35. Olağan Kurultay takvimini belirledi. İl ilçe kongreleriyle birlikte örgütte yeniden yapılandırma için çalışmalar başlatıldı.

Kurultay takvimi 20 Haziran-20 Aralık olarak belirlenirken, kurultayın kasım sonu ya da aralık ayı içinde yapılması öngörülüyor. Takvimin işlemeye başlaması ile CHP üye listesi askıya çıkacak ve ilçe kongre delegelerinin seçimi için mahalle toplantıları başlatılacak. İlçe kongrelerinin Ağustos 2015, il kongrelerinin Eylül ve Ekim 2015′te tamamlanması, Olağan Kurultay’ın ise kasım ayının son haftası ya da aralık ayının ilk haftası yapılması öngörülüyor.

Genel seçimlerinin ardından örgütün performansını değerlendirmeye alan yönetim, kapsamlı bir yeniden yapılanmaya gidilmesi kararı aldı. Parti içi eğitim daha etkin hale getirilecek. Örgütlerin daha kurumsal bir yapıya büründürülmesi için tüzük değişikliğine gidilebilecek. Bu yeniden yapılanma süreci, 35. Olağan Kurultay takvimi boyunca işletilecek.

Aktif üye sayısının artırılması da hedefleniyor. Yine örgütlerde kadın ve genç ağırlığının da artırılması amaçlanıyor.

Başak KAYA-Sözcü