Bu Belediyede En Düşük Ücret 1720 TL

Bu Belediyede En Düşük Ücret 1720 TL
MERSİN'in Mezitli İlçe Belediyesi Başkanı CHP’li Neşet Tarhan, belediyede en düşük işçi ücretinin 1720 lira olduğunu açıkladı.İşsizlik sorununun Türkiye'nin en önemli sorunlarından biri olduğunu belirten Başkan Tarhan,...

MERSİN'in Mezitli İlçe Belediyesi Başkanı CHP’li Neşet Tarhan, belediyede en düşük işçi ücretinin 1720 lira olduğunu açıkladı.

İşsizlik sorununun Türkiye'nin en önemli sorunlarından biri olduğunu belirten Başkan Tarhan, "Belediye başkanlarının da çaresiz kaldığı çözüm bulamadığı ve en çok üzüldüğü sorunların başında işsizlik geliyor. Bunun yanında mevcut çalışan taşeron işçilerinin hak ettiği sosyal statüye kavuşamadığı da acı bir gerçektir. Bu konuda çalışmalarımıza ara vermeden sürdürdük. Belediye olarak 'kendi ölçeğinde' istihdam konusunda çare olmaya çalıştık ve taşeron işçilerinin taban ücretlerini de asgari ücretin üzerine çıkarttık"dedi.

EN DÜŞÜK 1720 EN YÜKSEK 4130 TL

İşçilerin sendikal özgürlük haklarını kullandıklarının altını çizen Başkan Tarhan, sendikaların yetkili olmaları halinde toplu sözleşme de imzalayacaklarını anlattı. Tarhan, "Belediyemiz bünyesinde çalışan taşeron işçilerimizin yüzde 35'lik kısmı aylık net bin 720 lira alacak. Geriye kalan işçilerin aylık ücreti ise bin 785 lira ile 4 bin 130 lira arasında değişecek. Emekten ve özgürlükten yana tavrımız dün nasılsa bugün de aynı olacaktır" diye konuştu.