Boynukalın'dan TRT'ye 'BabyTV' önerisi

Boynukalın'dan TRT'ye 'BabyTV' önerisi
Ayasofya'nın eski baş imamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, TRT'ye 'domuz' önerisinde bulundu. 0-3 yaş arası için de dine uygun bir kanal kurulmasını söyleyen Boynukalın, "Bebek şarkılarında domuz imgesi kullanılıyor" dedi.

Camiye dönüştürülen Ayasofya'nın eski baş imamı, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi hocası Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, TRT'ye 0-3 yaş çocuklar için 'Babytv' önerisinde" bulundu.

"TRT Diyanet Çocuk Kanalı" kurulması için TRT ile Diyanet İşleri arasında protokol imzalanmıştı. Bu karar için memnuniyetini "Çok önemli bir adım, Allah razı olsun" diyerek dile getiren Boynukalın, TRT'ye bir de 0-3 yaş arası çocuklar için kanal kurulması çağrısı yaptı.

Buna gerekçe olarak da "Mevcut kanallarda bebek şarkılarında domuz imgesi kullanılıyor, bilinçaltına yerleştiriliyor" diyen Boynukalın'ın sosyal medya hesabından bunu paylaştı.

Baş imamlık görevi boyunca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla Cumhuriyet ve laiklik karşıtı çevrelerin kahramanlarından biri haline gelen Mehmet Boynukalın, görevinden ayrılışı sonrasında paylaşımlarını hakaretlerle sürdürmüştü. Boynukalın sözkonusu paylaşımlarından birinde "Merak etmeyin ey güruh, haram ettiğiniz vergilerinizden bana düşen hisseden hepinize kaliteli pamuk aldım, artık helal edersiniz, ne yapayım" ifadelerini kullanmıştı.

Etiketler :