Bonnie ve Clyde, Sultangazi'de yakalandı

Sultangazi'de girdikleri çok sayıda iş yerinde hırsızlık yaptıkları iddia edilen çift, güvenlik kameralarına yansıdı. Telefonu çalınan bir esnaf, polis merkezine giderek, çiftten şikayetçi oldu.

İstanbul Sultangazi'de Yunus Emre Mahallesi'nde geçen pazar pimapen dükkanının önüne iki kişi geldi. Kadın pimapen dükkanına girerken, erkek ise dışarıda gözcülük yaptı. Kadın, lavaboya giden alışanın masa üzerinde duran cep telefonunu çaldı. Kadın, hırsızlığın ardından iş yerinden koşarak dışarı çıkıp kendisini bekleyen kişiyle olay yerinden uzaklaştı. Çiftin, 2 saat sonra Esentepe Mahallesi'nde bir başka iş yerine girerek aynı yöntemle cep telefonunu çaldığı da ileri sürüldü. 

'Bunlar bir ekip' 

İş yeri sahibi Murat Hatip, "Benim yeğenimin telefonuydu. Dükkana girmişler. Kadın girmiş. Erkek de dışarıda bekliyor. Kocası mı oluyor, sevgilisi mi oluyor? Bilmiyoruz. Bunlar bir ekip. Kadın içeri girdikten sonra iki dakika içeride oyalanıyor. Yeğenim o sırada lavaboda. Sonra masadaki telefonu görüyor, çalıp gidiyor. Bizim iş yerimize girmeden önce 10 metre geride bulunan bir tekstil atölyesi var. Oraya girmeye çalışıyor. Pazar günü olduğu için iş yeri kapalı. Kapısını açamayınca bizim iş yerine giriyorlar" dedi.

'Çok sayıda iş yerine girmişler' 

Mahalle esnafı Bilal Arin ise, "Bu arkadaşlar sürekli olarak böyle geziyorlarmış. Boş buldukları dükkanlara girip telefon, cüzdan ne varsa çalıyorlarmış. Evliler mi, bekarlar mı, artık bilmiyoruz. Üç aydır duyduğumuza göre çok sayıda iş yerine girmişler. Esnaf arkadaşları bunlara karşı dikkatli olmaya karşı uyarıyorum" diye konuştu. Telefonu çalınan bir esnaf, polis merkezine giderek, çiftten şikayetçi oldu. 

O anlar güvenlik kamerasında

Yaşandığı iddia edilen hırsızlık anları güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, kaldırımda yürüyen çiftin iş yerlerine baktığı, kadının önce zemin katta bulunan bir iş yerine doğru yöneldiği, kapısının kapalı olması üzerine geri gelerek, 10 metre ileride bulunan kapısı açık olan pimapenciye girdiği, yanındaki kişinin de dışarıda beklediği görülüyor. Kısa bir süre sonra koşarak iş yerinden çıkan kadının kendisini bekleyen kişinin yanına gelerek, hızlı adımlarla olay yerinden uzaklaştıkları kameralara yansıyor. Esentepe Mahallesi'nde de bir iş yerine girerek cep telefon çalan kadının koşup çıktığı ve kendisini bekleyen kişinin yanına gittiği de görülüyor.

c49fcba666c9a1433de552c1eda6ecc6.jpg519697899e110c8d4556c4360674c7f4.jpg

Bonnie ve Clyde kimdir? 

Clyde Barrow 24 Mart 1909 da Telico,Texasta fakir bir çiftçinin çocuğu olarak dünyaya geldi. Abisinin etkisiyle çok erken yaşlarda çeşitli suçlara karıştı.

Bonnie Parker 1 Ekim 1910 da Rowena, Texas'ta doğdu. Clyde'la tanışmasından önceki hayatı hakkında bilgi bulunmuyor. 

Clyde, 1930'da Bonnie Parker'la tanıştı. İkili birbirlerine aşık oldular. Bu ikili ve beraberlerindeki çete çeşitli eyaletlerde aralıksız olarak soygun ve cinayete karıştılar.

Bonnie ve Clyde, bankaları ve zengin şirketleri soysalar da çoğunlukla benzin istasyonu ve marketleri soyuyorlardı. 

23 Mayıs 1934 günü Yüzbaşı Frank Hamer liderliğindeki 6 kişilik grup Bonnie ve Clyde'ın içinde bulunduğu araca yaklaşık 130 adet çelik kaplı mermi sıktılar. Ayrılmaz yaşamlarına rağmen ölüm onları ayırdı.

Bonnie ve Clyde hakkında filmler çekildi, şarkılar yazıldı.

Ölmek için doğdular