Bayram öncesi ilçedeki tesislerin yüzde 100'ü doldu!

Kurban Bayramı'nda herkesin gözdesi olan Bartın'ın tarihi ve turistik ilçesi Amasra oldu. İlçede bulunan otel ve pansiyonlar bayram öncesinde yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, bayram öncesi ve bayram da dahil günübirlik tatilcilerle birlikte 200 bin turist beklediklerini söyledi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 11 Temmuz 2021 19:47
Bayram öncesi ilçedeki tesislerin yüzde 100'ü doldu!

Amasra normalleşme döneminde ziyaretçilerin akınına uğramaya başladı. Kurban Bayramı öncesi alınan rezervasyonlarla 5 bin yatak kapasiteli otel ve pansiyonların yüzde 100’ü doldu.

amasrada-oteller-bayram-oncesinde-tamamen-doldu-5492-dhaphoto10.jpg

Bütün tesisler doldu

İlçe merkezi 6 bin 600 nüfuslu Amasra’ya bayram tatilinde günübirlik tatilcilerle birlikte 200 bin turistin gelmesi bekleniyor.

amasrada-oteller-bayram-oncesinde-tamamen-doldu-5492-dhaphoto3.jpg Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır bütün konaklama tesislerinin dolduğunu belirterek, “Amasramız her yıl olduğu gibi bu sene de yoğun bir ziyaretçi trafiğine sahne olacak. Şu anda bayrama 1 hafta var ama bütün konaklama tesislerimiz şimdiden yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Yani yer kalmadı. Tabii yoğun ziyaretçi akını Amasra’nın çevresindeki bütün köylerimizin gerek ev pansiyonculuğu konusunda ivme kazanmasına neden olacak” dedi.

amasrada-oteller-bayram-oncesinde-tamamen-doldu-5492-dhaphoto9.jpg

Mavi bayraklı İnkum’a günde 20-30 bin tatilci bekleniyor

Bartın’da 3 kilometrelik sahil şeridiyle tek mavi bayraklı plajı olan ve özellikle günübirlik turistlerin akın ettiği İnkum tatil beldesi de ilgi görüyor.

amasrada-oteller-bayram-oncesinde-tamamen-doldu-5492-dhaphoto8.jpg

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, "Daha şimdiden ve Kurban Bayramı tatili süresince Amasra ilçemize gelen misafirlerimiz mutlaka İnkum’a da uğruyor. Şu anda İnkum’da günlük 20-30 bin kişi bekliyoruz. Belediye olarak mavi bayraklı inkumda bütün tedbirlerimizi aldık. Gelen misafirlerimizin en iyi şekilde ağırlanması için bütün hazırlıklarımızı yaptık" diye konuştu.

amasrada-oteller-bayram-oncesinde-tamamen-doldu-5492-dhaphoto2.jpg