Barış Terkoğlu, Adnan Oktar'la 3 bakanın ilişkilerini açıkladı

Gazeteci Barış Terkoğlu, HalkTV canlı yayınında, Adnan Oktar davası dosyasında yer alan bilgilerle 3 bakanın, Oktar grubu ile ilişkisi olduğunu açıkladı.

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Barış Terkoğlu, HalkTv ekranlarında yayınlanan Şirin Payzın'la Sözüm Var programında gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu. Adnan Oktar grubu ile AKP'li 3 bakanın ilişkileri olduğunu ifade eden Terkoğlu bu ilişki ağının Oktar ve müritlerinin yargılandığı dava dosyasında yer aldığını belirtti.

Operasyon sabahı Süleyman Soylu'ya mesaj: Engel olun lütfen!

2018 yılında Adnan Oktar grubuna operasyon yapıldığında sabah saat 06:19'da, Oktar grubunun önde gelen isimlerinden Hüma Babuna'nın 'AKP Süleyman Soylu' olarak kaydettiği numaraya mesaj attığını dile getiren Terkoğlu şunları aktardı;

"Babuna şu mesajı atıyor... 'Süleyman Bey bütün evlerimize polis baskını var şu anda, Adnan Bey dahil' 14 saniye sonra ikinci mesajı atıyor; 'İngilizlerin derin devleti ile ilgili yaptığımız faliyetler neticesinde, FETÖ'cüler hep saldırdılar, yine saldırıyorlar. Engel olun lütfen' 4 dakika sonra üçüncü mesaj; 'Adnan Oktar Bey Kandilli'de' İçişleri Bakanı Soylu'yla organik görüşmeler var dava dosyasında. Dava dosyasına giren ifadelerde hemen hemen hepsi Süleyman Soylu'yla ilişkileri olduğunu, görüştüklerini, zaman zaman onlardan ricaları olduğunu anlatıyorlar. Sonra kendilerine operasyon yapılınca da Soylu'dan yardım istiyorlar"

İçişleri Bakanlığı'nın Adnan Oktar operasyonundan haberi yoktu!

Daha vahim bir iddiada daha bulunayım diyen Terkoğlu; "İstanbul Emniyet Müdürü ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasındaki kavga, Sedat Peker'in ifşalarından sonra iyice ayyuka çıktı biliyorsunuz. bu operasyonu (Adnan Oktar Grubu için) eski İstanbul Emniyet Müdürü yaptı işte ve bu operasyon Ankara'daki İçişleri Bakanlığı kaynalarından saklanarak yapıldı"

İki bakanın daha Oktar grubu ile ilişkisi vardı

Terkoğlu, İçişleri Bakanı dışında şuanki Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un da Adnan Oktar grubu ile ilişkilerinden bahsetti. Terkoğlu, istifa eden eski bakan Ziya Selçuk'un sahibi olduğu okullar ile Adnan Oktar grubunun ortak eğitim faaliyetleri yaptığını da dile getirdi.