Balyalı: Araçların kimlere tahsis edildiğini bulduk

Balyalı: Araçların kimlere tahsis edildiğini bulduk
İBB CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, kiralanan çok sayıda lüks aracın iktidara yakın kişi ve kurumlara tahsis edildiğini tespit ettiklerini açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, Şule Aydın'ın sunduğu Haber Masası programında İBB'nin geçmiş dönemde AKP'ye yakın kişi ve kurumlara araç tahsis ettiğini söyledi.

Araçlar için farklı kayıtlar açılmış

Tahsis edilen araçlar için bilgisayarlarda iki ayrı sistem kurulduğunu tespit ettiklerini aktaran Balyalı, “Bir takım milletvekillerine, iktidara yakın vakıflara, derneklere lüks araçlar tahsis edildiği görülüyor, bunların listesi plaka plaka var. Teftiş Kurulu bir rapor hazırladı, sorumluları tespit etti. Valilikten onay istendi. Valiliğin onayından sonra bu konu sonraki aşamalara geçecek. Bir takım milletvekillerine, iktidara yakın vakıflara, derneklere lüks araçlar tahsis edildiği görülüyor, bunların listesi plaka plaka var.” dedi. İBB’nin 2018 faaliyet raporunda belediye bünyesinde bin 717 binek raç olduğunu söyleyen Balyalı, 2019 sonunda bu rakamın 993’e düştüğünü vurguladı. Balyalı bu şekilde 724 araçlık tasarrufun da altını çizdi. 

whatsapp-image-2020-07-15-at-17-55-58.jpeg

 

Etiketler :