Bakan Yanık, Elmalı davası hakkında konuştu: Çizimler bu dosyaya ait değil

Türkiye'de büyük infial yaratan Elmalı davasıyla ilgili açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Elmalı davasıyla ilgili olduğu söylenen birtakım ses kayıtları, yazışmalar, çizimler bu dosyaya ait değil" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 06 Temmuz 2021 01:18
Bakan Yanık, Elmalı davası hakkında konuştu: Çizimler bu dosyaya ait değil

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, katıldığı televizyon programında açıklamalarda bulundu. Türkiye’de büyük yankı uyandıran Elmalı davasıyla ilgili Yanık, şu ifadeleri kullandı;

*Bakanlık olarak bu davayla ilgili iki ayrı süreci eş zamanlı olarak yürütüyoruz. Birincisi hukuki süreç, ikincisi sosyal destek süreci. Elmalı davasında çocuklarla ilgili durum tespit edildikten sonra sosyal ve ekonomik destek vermeye başladık. Mağdur çocukların durumu çok sıkı takip ediliyor.

“Çizimler dosyaya ait değil”

*Dosyanın içeriğiyle alakalı detaylı bilgi vermek doğru değil. Bu dava daha bitmedi. Bunu kamuoyuna hatırlatmak lazım. Biz kararlılıkla süreci takip ediyoruz.

*Maalesef bu tür konularda dezenformasyon metodu da işliyor. Davayla ilgili olduğu söylenen birtakım ses kayıtları, yazışmalar, çizimler bu dosyaya ait değil.