Anne ve babanın tutuklu yargılandığı ‘cinsel istismar’ davasında çocuklara kayyum atandı

Kayseri'de, komşuları A.Ş.’nin, para karşılığı kızlarına cinsel istismarda bulunmasına izin verdikleri iddia edilen anne ile babanın 30 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada, hala mağdur çocuklara ‘temsili kayyum’ olarak atandı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 01 Temmuz 2021 17:16
Anne ve babanın tutuklu yargılandığı ‘cinsel istismar’ davasında çocuklara kayyum atandı

Olay, geçen yıl 27 Eylül’de Kayseri'de meydana geldi. İddiaya göre A.Ş., para karşılığı anlaştığı komşuları Ş.A. ve A.A’nın kızlarına cinsel istismarda bulundu, fotoğraflarını çekti. Anne Ş.A. da bazı dönemlerde cep telefonuyla çocuklarının fotoğrafını çekerek, komşuları A.Ş.’ye para karşılığı gönderdi. Baba A.A.’nın da para alarak, yaşananlara göz yumduğu ileri sürüldü.

Binadaki komşuları olayı öğrenip ihbarda bulununca Ş.A. ve A.A. çiftiyle komşuları A.Ş. gözaltına alındı. Şüpheliler Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. İki kardeş ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alınarak, yurda yerleştirildi

'Hala çocuklara kayyum olarak atandı'  

Şüpheliler hakkında, ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 30 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Kayseri 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hem anne hem de babanın dosyada sanık olarak yargılanması nedeniyle daha önce görülen duruşmada temsili kayyum atanması için ilgili mahkemeye müzekkere yazılmasına karar verildi. Sulh Hukuk Mahkemesi’nden müzekkere yazısına verilen cevap yazısında halasının temsili kayyum olarak atandığını belirtti. Sanıkların önümüzdeki günlerde yargılanmalarına devam edilecek.

 

KAYNAK: DHA