Hükümetten İlk Asgari Ücret Açıklaması!

Hükümetten İlk Asgari Ücret Açıklaması!
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücret görüşmelerinin 11 Aralık’ta başlayacağını hatırlatarak açıklama yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından 'Cumhuriyetimizin 100’üncü Yılında Çalışma Hayatı' temasıyla Ankara’da bir otelde düzenlenen ‘Ortak Yarınlar Ödül Töreni’ne katıldı.

d49cc7e6227ea046df2a18631ff58900.jpg

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Bundan sonraki süreçte de sosyal diyalog mekanizmalarını düzenli olarak işletme niyetinde olduklarını ifade eden Işıkhan, "Önümüzde, Asgari Ücret Tespit Komisyonu var. İnşallah 11 Aralık’ta, 2024 yılı asgari ücret seviyesini belirlemek üzere komisyon toplantılarımıza başlayacağız. Her zaman olduğu gibi bu süreci; işçi ve işveren temsilcilerimiz ile birlikte uzlaşma ve mutabakat arayışıyla hassasiyetle yürüteceğiz. Şartlar ne olursa olsun geleceğin güçlü, müreffeh Türkiye’sini inşallah birlikte inşa edeceğimize yürekten inanıyorum. Ülkemizin 100’üncü yılını kutladığımız bugünlere kadar bizlere yol arkadaşlığı yapan, diyalog kanallarını her daim açık tutan siz değerli paydaşlarımıza ve girişimcilerimize şükranlarımı sunuyorum" dedi.

TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol ise ödül programını ilk olarak 2014 yılında düzenlediklerini söyleyerek, bugüne kadar programa 1000’e yakın kurumun, 1500’e yakın projeyle başvurduğunu ve 20 milyona yakın insanın hayatına dokunulduğunu bildirdi. Yapılan konuşmaların ardından, 8 kategoride kazanlara ödülleri verildi. Bakan Işıkhan, ilk kategoride ödülü almaya hak kazanan projeye ödülünü verdi.

Kaynak:DHA