Bağdat Caddesi'nde 'Çıplak Kız' Yoldan Geçenleri Çıldırttı

Bağdat Caddesi'nde 'Çıplak Kız' Yoldan Geçenleri Çıldırttı
Giydiği kıyafetler nedeniyle sosyal medyada 'Caddede Yürüyen Çıplak Kadın' olarak tanınan ve daha önce teşhircilik suçlamasıyla gözaltına alınan Melisa Aydınalp, Kadıköy'de yürüyüş gerçekleştirdiği sırada yoldan geçen vatandaşların tepkisini çekti.

Kadıköy'ün Bağdat Caddesi'nde her gün saat 17.30'da yürüyüş gerçekleştiren Melisa Aydınalp, giydiği kıyafetler nedeniyle sosyal medyada 'Caddede Yürüyen Çıplak Kız' olarak tanınır hale geldi.

AHLAK HAKKINDA KİTAP OKUMAK ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILMIŞTI

Kıyafetleri nedeniyle daha önce gözaltına alınan ve teşhircilik suçlaması ile karşı karşıya kalan Aydınalp, ahlak ve toplum değerleri hakkında kitaplar okuması şartıyla serbest bırakılmıştı.

Bağdat Caddesi'nde gerçekleştirdiği yürüyüşler ile tanınan manken Aydınalp, elinde "Memelere özgürlük" yazılı bir pankart ile gerçekleştirdiği yürüyüş esnasında vatandaşın tepkisini çekti.

whatsapp-image-2023-12-11-at-00-35-16.jpeg

Yoldan geçen bir vatandaş tarafından elindeki pankartı almaya yönelik hamle yapılan Aydınalp, kendisine yöneltilen "Saçmalama... Saçmalama" tepkisine karşılık "Siz şu anda kadınlara şiddet gösteremezsiniz. Kadınların kıyafetlerine ve giyimlerine saygı göstereceksiniz" sözleriyle yanıt verdi.

VATANDAŞLAR TARTIŞMADA İKİYE BÖLÜNDÜ

Tartıştığı vatandaşın "Böyle bir özgürlük yok. Akıl hastası. İnsanlar sana gülüyor" yanıtı vermesi üzerine çevredeki vatandaşlar da tartışmaya dahil oldu. Yoldan geçen başka bir kadın da Aydınalp'e tepki gösterirken, bazı kadınlar ise "Protesto hakkına karşı koyamazsınız" yanıtı ile Aydınalp'e destek verdi.

whatsapp-image-2023-12-11-at-00-35-32.jpeg

Etiketler :