Babasını Öldürdü Ailesi Şikayetçi Olmadı

Bursa'da, tartıştığı babası Niyazi Şentürk'ü pompalı tüfekle öldüren ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan Emre Şentürk, babasını, küçük yaştan itibaren kendisine psikolojik baskı uygulayıp darbettiği için öldürdüğünü söyledi. Annesi ve kardeşi şikayetçi olmadı.

2023 Aralık ayında Osmangazi ilçesi Yunuseli Mahallesi'nde bulunan evde meydana gelen olayda, Emre Şentürk annesi ve kız kardeşi uyuduktan sonra babası Niyazi Şentürk ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine evdeki pompalı tüfeği alan Emre Şentürk, babasına ateş açtı. Niyazi Şentürk karın boşluğundan yaralanarak yere yığıldı, Emre Şentürk ise olay yerinden kaçtı. Silah sesini duyan Şükran Şentürk ve kızı Esra Şentürk, Niyazi Şentürk'ü yerde hareketsiz halde bulunca durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Çekirge Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Niyazi Şentürk, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olay yerinde incelemeler yaptıktan ve görgü tanıklarının ifadelerine başvurduktan sonra şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı. Emre Şentürk, olaydan bir saat sonra, komşularının elinde çorap ve ayakkabıları ile kaçarken gördüğü bilgisi üzerine Bağlarbaşı Mahallesi'nde yakalanarak gözaltına alındı.

ALKOLLÜYDÜM SAVUNMASI YAPTI

Emniyetteki ifadesinin ardından nöbetçi mahkemeye sevk edilen Emre Şentürk, tutuklandı. Savcılık soruşturmasının tamamlanmasının ardından, Bursa 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. İlk duruşmada, babasıyla küçüklüğünden beri tartıştığını ve psikolojik ve fiziksel şiddet gördüğünü belirten Şentürk, olay günü alkollü olduğunu ve balkona çıktığında babasını öldürmeye karar verdiğini söyledi. "Pişmanım" diyerek ifadesini tamamladı.

ANNE VE KIZ KARDEŞİ ŞİKAYETÇİ OLMADI

Duruşmada ağlayarak ifade veren Şükran Şentürk, kocasının dünyanın en iyi insanlarından biri olduğunu ve bu şekilde ölümü hak etmediğini söyledi. Oğlundan şikayetçi olmadığını belirten Şükran Şentürk, oğlunun psikolojik sorunları olduğuna dikkat çekti.

Esra Şentürk ise babasının öfke problemi olduğunu ve olay günü ağabeyine küfür ve hakaret ettiğini belirtti. Ağabeyini çok sevdiğini ve onun bu cinayeti işleyecek biri olmadığını ifade etti.

Mahkeme heyeti, kardeşinin de şikayetçi olmadığı sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Kaynak:DHA