Aynı kişiyle sevgili oldukları ortaya çıktı: Bıçaklanarak öldürüldü

Kahramanmaraş'ta ortak arkadaşları Mahmut Evyapan (19) ile buluşan Z.G. (17) ile R.Y. (17), birbirlerinden habersiz Mehmet Gül ile sevgili olduklarını öğrendi. Gül, bu durumu Evyapan'ın ortaya çıkardığını düşündü. İkili arasında çıkan kavgada Gül, yaşamını yitirdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Ocak 2022 14:33
Aynı kişiyle sevgili oldukları ortaya çıktı: Bıçaklanarak öldürüldü

Kahramanmaraş'ta ortak arkadaşları Mahmut Evyapan (19) ile buluşan Z.G. (17) ile R.Y. (17), birbirlerinden habersiz Mehmet Gül (17) ile sevgili olduklarını öğrendi. Mehmet Gül, bu durumun ortaya çıkmasından sorumlu tuttuğu Mahmut Evyapan ile aralarında çıkan kavgada bıçaklanarak öldürüldü. Mahmut Evyapan, 'Kasten öldürme' suçundan hakkında açılan davada, Mehmet Gül'ün her 2 kızla sevgili olduğunu ortaya çıkardığına ilişkin delil bulunamadığı ve cinayeti haksız tahrik altında işlediği gerekçesiyle 15 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Olay, 15 Kasım 2020'de Akif İnan Mahallesi'nde meydana geldi. Mahmut Evyapan ve Z.G., Aliya İzzet Begoviç Parkı'nda otururken yanlarına R.Y. geldi. İki kız tanıştıktan sonra sohbet ederken Z.G., Mahmut Evyapan'a "Mehmet'in yanına gidelim" dedi. R.Y., hangi Mehmet olduğunu sorunca Z.G.'den sevgilisi Mehmet Gül cevabını aldı. R.Y. de Mehmet'in kendisiyle sevgili olduğunu söyledi. Bunun üzerine Z.G., Mehmet Gül'ü arayarak durumu anlattı, R.Y.'nin de yanında olduğunu söyledi. Mehmet Gül, R.Y.'yi arayarak kendisini beklemelerini istedi. Ancak R.Y. ile Mahmut Evyapan ve Z.G. ayrıldı.

4 bıçak darbesiyle öldürüldü

Mehmet Gül, yanına arkadaşlarını da alarak bir süre sonra parka geldi. Hem Z.G., hem de R.Y. ile sevgili olduğunu Mahmut Evyapan'ın ortaya çıkardığını düşünen Mehmet Gül, onun peşine düştü. Bu sırada R.Y., Mahmut Evyapan'ı arayarak, "Mehmet ve arkadaşları size doğru geliyorlar, kaçın" dedi.

Mehmet Gül ve arkadaşları, yaya olarak kaçmaya çalışan Mahmut Evyapan ile Z.G.’yi yakaladı. Çıkan kavgada Mahmut Evyapan, yanındaki bıçakla Mehmet Gül'ü bıçaklayıp kaçtı. 3'ü göğsüne 1'i bacağına, 4 bıçak darbesi alan Gül, kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı. Yakalanıp gözaltına alınan Mahmut Evyapan ise tutuklandı.