Nihal Candan 37 kiloya kadar düştü

Nihal Candan 37 kiloya kadar düştü
‘Suç örgütüne üye olma’ ve ‘suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama’ suçlamalarıyla cezaevinde tutuklu bulunan Bahar ve Nihal Candan kardeşlerden Nihal Candan'ın sağlığının bozulduğu iddia ediliyor.

Candan kardeşlerin 16 Kasım'da tutuklanmasının ardından cezaevinde zor günler geçirdikleri belirtiliyor. Avukatlarına göre, Nihal Candan'ın psikolojisi bozuk ve yemek yemeyi reddediyor, bu da kilosunun 37'ye düşmesine neden oldu.

bahar-nihal-candan.jpg

Sosyal medya fenomenleri olan Nihal ve Bahar Candan kardeşler, 2020, 2021 ve 2022 yıllarında 79 kişinin dolandırıldığı soruşturma kapsamında 'suç örgütüne üye olma' ve 'suçtan kaynaklanan mal varlığını aklama' suçlamalarıyla tutuklanmışlardı.

Kardeşler, Seçil Erzan'la aynı koğuşta kalıyorlar ve cezaevinde psikolojik sorunlar yaşıyorlar. Daha önce anoreksiya tedavisi gördüğünü açıklayan Nihal Candan, cezaevini protesto etmek amacıyla yemek yemeyi bıraktı ve kilo kaybı yaşadı.

bahar-nilan-candan.jpg

Nihal Candan'ın 'anoreksiya nevroza' teşhisi konuldu ve psikolojik destek aldığı öğrenildi.

Kardeşlerin avukatı Kasım Ergün, "Nihal tutuklanmasına isyan edip yemek yemeyi bıraktı ve bu durum kalıcı hale geldi. Psikolojisi bozuk ve 'Cennete gitmek istiyorum' diyor. Hastaneye sevki için cezaevi idaresine başvurduk" dedi.

Anne Umut Candan ve baba Hakan Candan da kızlarının acilen tedavi edilmesi gerektiğini ve "Nihal'in sağlığından endişe duyduklarını" belirtti.

Kardeşlerin koğuş arkadaşı olan bankacı Seçil Erzan'ın da ünlü isimler dahil olmak üzere birçok kişiyi 'yüksek kâr vaadiyle' milyonlarca dolar dolandırdığı iddiasıyla tutuklandığı biliniyor.

Etiketler :