Artvin'de heyelan: 1 kişi hayatını kaybetti

Artvin'in Kemalpaşa ilçesinde, heyelan nedeniyle kaya kütlelerinin tırların üzerine düşmesi sonucu ilk belirlemelere göre 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 01 Temmuz 2022 10:24

Artvin'in Kemalpaşa ilçesinde, heyelan sonucu TIR'ların üzerine kaya kütleleri düştü. Meydana gelen felakette TIR'daki bir kişi yaşamını yitirirken, 1 kişinin de yaralandığı öğrenildi.

277beb074e02f2ad9fef560ca65fc484.jpg

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Karadeniz Sahil Yolu'nun Hopa-Kemalpaşa arasındaki yaklaşık 25. kilometresinde heyelan meydana geldiğini belirtti.

7d714dffc11a996f69f6d64449b4cb3a.jpg

Heyelanın sürüklediği kayaların bölgedeki 4 TIR'ın üzerine düştüğünü ifade eden Doruk, ilk belirlemelere göre 1 kişinin öldüğünü, 1 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Doruk, 2 TIR'ın tamamen kayaların altında kaldığını, 2 TIR'da ise hasar oluştuğunu kaydetti.

Vali: 2 TIR heyelan altında kaldı; 1 ölü, 1 yaralı var

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, heyelan sonucu kayaların altında kalan 2 TIR'da, 1 Azerbaycan uyruklu kişinin yaşamını yitirdiğini, Özbekistan uyruklu kişinin de yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını duyurdu. Vali Doruk, "Bugün sabah itibarıyla Hopa-Kemalpaşa ilçelerimiz arasında Sarp Sınır Kapısı'na giden yamaçtan kayalar düştü. Bu kapsamda 2 TIR kayalar altında kaldı. 1 Azeri vatandaş vefat etti, 1 de Özbek uyruklu vatandaşımız da yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Yol tamamen trafiğe kapalı durumda. Ekiplerimiz yolu açma çalışmalarını sürdürüyor. Bize ilave bir yaralı bilgisi tarafımıza ulaşmadı. Şu an itibarıyla mahsur kalan bilgisi yok. Kayaların kaldırılması biraz vakit alabilir. Yeni bir heyelan kaynaklı tehlike beklemiyoruz ama çalışmalarımızı da dikkatli sürdürüyoruz" dedi.

KAYNAK: Anadolu Ajansı