Anne ile Kızını İple Boğarak Öldürmüş: Katil Her Şeyi Tek Tek Anlattı!

Manisa'da 48 yaşındaki Devrim Güler ile 18 yaşındaki kızı Doğa Etyemez, oturdukları binanın asansöründe ölü bulundu. Alt komşuları Atalay Yüksel, suçunu itiraf etti. Yüksel, "Telle boğdum, cesetlerini asansöre koyup 4'üncü kata gönderdim" dedi.

Olay, Salihli ilçesi Kocaçeşme Mahallesi 63 Sokak'taki apartmanda meydana geldi. Bina sakinleri, saat 08.00 sıralarında apartmanda oturan Devrim Güler ile kızı Doğa Etyemez'i asansörde hareketsiz buldu. İhbarla bölgeye çok sayıda ekip gönderildi.

Manisa'nın Salihli ilçesine bağlı Kocaçeşme Mahallesi'ndeki binada oturan bir kişi, zemin kata inmek için asansör çağırdı. Apartman sakini, asansör kabininde, aynı binada oturan komşuları Devrim Güler (48) ile kızı Doğa Etyemez'in (18) hareketsiz yattığını gördü.

Olay yerine polis ve sağlık ekipleri çağrıldı. Sağlık ekipleri, Güler ile Etyemez'in hayatını kaybettiğini belirledi. Cenazeler, olay yerinde polis ekiplerince yapılan incelemenin ardından otopsi işlemi için Salihli Devlet Hastanesi'ne ardından da İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi

manisada-anne-ile-kizi-asansorde-olu-bulundu-1873-dhaphoto1.jpg

İncelemede, anne ile kızının hayatını kaybettiği belirlendi. Cenazeler, Salihli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

KATİL SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Yapılan ön incelemede, vücutlarında ateşli silah ve kesici alet izi bulunmayan anne ve kızın, boğularak öldürüldüğü belirlendi. Cinayet zanlısının ilçede çiftçilik yapan ve sabah saatlerinde Ankara'ya gittiği belirlenen komşuları Atalay Yüksel olduğu tespit edildi.

Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edilen Atalay Yüksel, suçunu itiraf etti. Yüksel, "Telle boğdum, cesetlerini asansöre koyup 4'üncü kata gönderdim" dedi.

atalay-yuksel.jpg

Yüksel, savcılıktaki ifadesinde, Devrim Güler ile sevgili olmak istediğini belirterek, "Ancak bundan kızı Doğa Etyemez haberdar oldu. Bunun üzerine evlerine çıktım. Tartışma çıktı. Doğa'yı telle boğarak öldürdüm. Bu olay 01.30 sırlarında yaşandı. Bu arada evde bekledim. Yaklaşık 2 saat sonra Devrim Güler eve geldi. Sonra onu da telle boğarak öldürdüm. Olay apartmanın ikinci katında yaşandı. Olaydan sonra her ikisinin de cesedini asansöre koydum ve asansörü 4'üncü kata gönderdim. Sonra sabah bilet alarak trenle önce İzmir'e, ardından yine bilet alarak uçakla Ankara'ya gittim" dediği öğrenildi.

manisada-anne-ile-kizi-asansorde-olu-bulundu-1873-dhaphoto2.jpg

manisada-anne-ile-kizi-asansorde-olu-bulundu-1873-dhaphoto3.jpg

manisada-anne-ile-kizi-asansorde-olu-bulundu-1873-dhaphoto4.jpg

manisada-anne-ile-kizi-asansorde-olu-bulundu-1873-dhaphoto5.jpg

manisada-anne-ile-kizi-asansorde-olu-bulundu-1873-dhaphoto6.jpg

Kaynak:DHA