Angela Merkel, gözlerini açamadı

Görev süresinin bitişi yaklaşan Almanya Başbakanı Angela Merkel, televizyonda katıldığı bir programda yorgunluğuna yenik düştü.

Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Temmuz 2021 17:52
Angela Merkel, gözlerini açamadı

Mütevazı yaşantısı ve aldığı kararlarla Almanya'yı görev süresi boyunca başarılı şekilde yöneten, dünyanın en etkili politikacılarından biri olan Angela Merkel, yorgunluğuna yenik düştü. 

.webp

Vatandaşların sorularını yanıtlayan Merkel'in, yayın esnasında, soru soran vatandaşı dinlerken gözlerinin kapandığı, tam uykuya geçerken son anda toparlandığı ve uyanık kalmaya çalıştığı görüldü.

ww.webp

Alman televizyonları tarafından yayınlanan ve Almanya Hükümeti'nin resmi sitesine yüklenen bir buçuk saatlik toplantı videosunda, başlarda oldukça enerjik ve neşeli olduğu görülen Şansölye'nin aradan geçen bir saatlik soru-cevap maratonuyla birlikte giderek yorulduğu ve uykusunun geldiği görüldü. 

gg.webp

Toplantının sonlarına doğru bir vatandaşın Afganistan ve Almanya'nın pandemi dönemi sonrasıyla ilgili sorularını dinlerken gözleri kapanan Merkel'in neredeyse uyuduğu, gözleri kapanırken son anda toparlandığı ve kendini uyanık tutmaya çalıştığı anlar kameralara yansıdı.