Alanya'da Vahşet: Yavru Köpeklerin Kulaklarını Kesip Terk Etmişler!

Alanya'da Vahşet:  Yavru Köpeklerin Kulaklarını Kesip Terk Etmişler!
Antalya Alanya'da yemek götürmek için hayvan koruma merkezine giden görevli, 4 yavru köpeğin kulaklarının kesildiğini fark etti. Görevli ve arkadaşlarının yardımıyla köpekler tedavi altına alınırken olayın sorumluları hala bulunamadı.

Antalya'nın Alanya ilçesinde ARGA Hayvan Koruma Merkezi'nde görevli Norveçli Fari Larsen, sürekli yiyecek götürdüğü köpek ve yavruları için geçen pazar günü Obaalacami Mahallesi Kadıpınarı Caddesi'ne gitti.

KULAKLARINI KESMİŞLER

Bölgede anne ve yavrularını bulamayınca endişelenen Fari Larsen çevrede arama yaptı. Bir süre sonra köpeklere ulaşan Larsen, 4 yavrunun kulakları ve kuyruklarının kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kesildiğini fark etti.

HEMEN TEDAVİ EDİLMEYECEKLER

Arkadaşından yardım isteyen Fari Larsen, yaklaşık bir saatlik uğraş sonucunda anne ve yavrularını arabaya bindirebildi. Yavru köpekleri arkadaşının evine götüren Fari Larsen, veteriner hekimle de görüşüp durumu anlattı. Veteriner hekim köpeklerin travma geçirdiğini ve hemen tedavi edilmesinin onları daha da kötü etkileyebileceğini söyledi.

antalyada-4-yavru-kopegin-kulak-ve-kuyr-18527.jpg

Yaralarda enfeksiyon riski bulunması sebebiyle ameliyat edilmesine karar verilen köpekler için birkaç günlük antibiyotik tedavisine başlandı. Köpekleri bulduğu anları cep telefonuyla görüntüleyip sosyal medyadan paylaşan Fari Larsen, yaşananlara tepki gösterdi.

Kaynak:DHA