AKP'li Mustafa Şen ile Cem Toker arasında TURKOVAC polemiği

AKP'li Mustafa Şen ile Cem Toker arasında TURKOVAC polemiği
AKP Genel Başkan Yardımcısı Şen, yerli koronavirüs aşısı TURKOVAC 'ı eleştiren Liberal Demokrat Parti'nin eski Genel Başkanı Cem Toker'e "TURKOVAC ’ın etkili olabilmesi için kanın bozuk olmaması lazım" dedi. Toker ise Şen'e "Ben 'keşke Yunan kazansaydı' diyenin peşinden gitmedim ki, kanımdan şüphe edeyim" diye yanıt verdi.

Koronavirüs salgınının yeniden tırmanışa geçmesiyle birlikte Sağlık Bakanlığı, yeni hatırlatma dozu aşıları için randevu tanımlamıştı. Türkiye'de koronavirüse karşı geliştirilen TURKOVAC aşısıyla ilgili AKP'den gelen bir "açıklama" ise tepki çekti. Twitter üzerinden yapılan ve "TURKOVAC'ın kanı bozuk olanlarda etkili olamayacağı" ifadesinin sahibi AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen oldu.

Liberal Demokrat Parti'nin (LDP) eski Genel Başkanı Cem Toker'in "Türkovak adı verilen yerli aşının dünya ve ülke sağlığına etkisi/katkısı neyse, TOGG adı verilen sözde yerli otomobilin de ekonomiye etkisi/katkısı o kadar olacaktır" şeklindeki paylaşımını alıntılayan Şen, buna karşılık şöyle yazdı:

"Türkovak’ın etkili olabilmesi için kanın bozuk olmaması lazım. TOGG’a gelince, yolun bozuk olmaması lazım."

ekran-resmi-2022-07-12-17-36-51.png

''Keşke Yunan kazansaydı' diyenin peşinden gitmedim ki, kanımdan şüphe edeyim'

Cem Toker ise AKP'li Şen'e şöyle yanıt verdi:

"Bu adam AKP Genel Başkan Yardımcısıymış! Yakışır!! 500milyar dolar dış borcu olan ülkenin kıt kaynaklarını daha verimli kullanmasını önerdiğim ekonomik yoruma, benim kanımın bozuk olduğunu ima ederek yanıtlamış. Ben 'keşke Yunan kazansaydı' diyenin peşinden gitmedim ki, kanımdan şüphe edeyim."

Kaynak:halktv.com.tr

Etiketler :