AKP'li Metiner yumrukçu başkanı savundu! Koca'dan 'Şeker hastasıyım, yumruk attığımı bile hatırlamıyorum' savunması

Hakem Halil Umut Meler'e yumruk atan Faruk Koca'yı ziyaret eden eski AKP'li vekil Mehmet Metiner, yumrukçu başkanı savundu. "Şeker hastasıyım" diye kendini savunan Koca, Metiner'e "Yumruk attığımı bile hatırlamıyorum" demiş.

AKP'li eski milletvekili Mehmet Metiner, maç sonrası hakem Halil Umut Meler'e yumruk atan Ankaragücü Başkanı Faruk Koca'yı ziyaret ettiğini açıkladı. Dün yaptığı görüşmenin detaylarını sahibi olduğu Dembir Haber'de yayınlayan Metiner, Koca'nın sözlerini paylaştı.

YUMRUKÇU BAŞKAN KENDİNİ BÖYLE SAVUNMUŞ

Faruk Koca'nın hakem Meler'in ailesinden özür dilediğini aktaran Metiner, aralarındaki konuşmayı şöyle aktardı:
“Biliyorsun tanıyorsun beni abi” dedi: “Ben asla öyle o birilerinin gösterdiği gibi biri değilim. Hayatımın hiç bir evresinde şiddete yer yoktur. Bugüne kadar hiç kimseye ne bir yumruk ne bir tokat atmışlığım vardır, ne de hiç bir savcıya ifade vermişliğim var. Her şey bir anda oldu. Benim hayatımda bu şiddet olayı bir ilktir.”

272491.jpg

Peki nasıl oldu da sahaya koşarak dalıp hakeme yumruk attığını sordum. O anda ne hissettin de öyle yapma gereği duydun? O anı hatırlıyor musun? dediğimde içtenlikle şu cevabı verdi:

“Biliyorsun ben kalp ve şeker hastasıyım. O stresli atmosferde şekerim yükselmiş. Şeker yüksekliğinin yol açtığı sonuçlar herkesin malumu. O anda ne yaptığımın farkında bile değilim. Koşmak bana yasak. Meğer ben koşarak gitmişim. Sonradan bana koşarak sahaya gittiğimi söylediklerinde şaşırdım. Ben koştuğumun bile farkında değilim. Öylesine öfkeli ve gergin bir atmosfer var.

baskan-aiur-cover-jpg.webp

İnan tokat veya yumruk atmak niyetiyle hakemin yanına gitmedim. Şiddet uygulamak aklımın ucundan bile geçmedi. Sadece yapıp ettiklerinden dolayı yanına varıp suratına “yuh sana!” deyip tükürmek istediğimi hatırlıyorum. O niyetle gittim. Taraftarlarımız gibi ben de yapılan haksızlık karşısında öfkeliydim. Yumruk attığımı bile hatırlamıyorum. Her şey bir anda oldu. Tasarlanmış bir saldırı değildi asla. İsteyerek yaptığım bir şey de değildi. İnan farkında bile değildim o yaptığımın. Üzgünüm.”

0x0-son-dakika-haberi-halil-umut-meler-ile-ilgili-kahreden-detay-ortaya-cikti-1702363295307.webp

METİNER, KOCA'YI SAVUNDU: 'ÖZÜNDE İYİ BİR İNSANDIR'

Faruk Koca'nın 'özrünü ve üzüntüsünü sürekli yinelediğini' aktaran Metiner, "Dövmek niyetiyle sahaya inmiş olsaydı bunu söylemekten kaçınmazdı biliyorum. Bunu mertçe ifade eder, sonra da özrünü açıklardı" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, 11 Aralık akşamı 1-1 berabere kaldıkları Rizespor maçının ardından hakem Halil Umut Meler'e yumrukla saldırdı, darbeyle yere düşen Meler bazı kişilerce de tekmelendi.

4liwz618pe-z05jcvsuzoq.webp

Maç sonrası sahaya inerek maçın hakemine şiddet eylemine karışan tüm şüpheliler ile sahaya inen taraftarlar hakkında, "6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna aykırılık" ve "kamu görevlisini yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle yaralama" suçlarından Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Olayın ardından hastaneye giden Koca, emniyet güçlerinin gözetiminde hastanede tedavi gördü. Ardından gözaltı işlemleri hastanede yapılan ve ilk ifadesi hastanede alınan Koca, Ankara Batı Adliyesi'ne sevk edildi. Hakeme saldırıda bulunan ve gözaltına alınan K.Ç. ve Ş.Y.Ş. de Ankara Batı Adliyesi'ne getirildi. Bu arada, soruşturma kapsamında 3 kişi daha gözaltına alındı. Koca'nın da aralarında olduğu 3 kişi tutuklandı.

dha-5abffb2a58f17f7f6f49ff1c3db835ab-2.jpg

Yaşananlar sonrası MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca görevinden istifa ederken yönetim kurulu oy birliği ile İsmail Mert Fırat'ı yeni başkan seçti.

Koca ve 2 Ankaragücülü yönetici futboldan süresiz men edilirken, 9 Ocak'ta hakim karşısına çıkacak.

Etiketler :