AKP’de ‘Istakoz Kavgası’ Büyüyor! Şebnem Bursalı İçin ‘Defolup Gitsin’ Diyen Birinci de 5 Bin TL'lik Atkısıyla Gündem Olmuştu

AKP İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı’nın Instagram hesabından paylaştığı ‘Monaco Yat Kulübü’nde ıstakoz ziyafeti AKP'yi karıştırdı.

AKP İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı'nın Monaco'da yediği ıstakozun fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşması partiyi karıştırdı.

AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci, Bursalı'nın paylaşımına sert tepki gösterdi "Herkes kendine gelsin! Ya da bu partiden defolup gitsin! Yeter!" dedi.

sennem-bursali.jpg

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Birinci, şu paylaşımda bulundu:

"Milletimiz geçim sıkıntısındayken, millet çareler ararken, devletimiz dişini tırnağına takmış ekonomiyi düzeltmeye çalışırken, siz gidip Monaco'da ISTAKOZ yiyemezsiniz, hadi yediniz bunu paylaşamazsınız!

O ki paylaştınız, o zaman bu partiden istifa edeceksiniz. Sizin bu tavrınıza, bu ruh halinize hangi parti uygunsa, oraya gideceksiniz!

Yer sofralarında kurulmuş, emekle, darbeler, bin bir badireler atlatmış bu partide siz ve sizin gibilere yer yok.

istakoz.jpg

Siz burayı babanızın çiftliği zannediyorsunuz, lakin burası halkın bağrından kopmuş, bu milletin öz evladı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisidir kardeşim!

Burada artık bu tavırda olanlara yer yok!

Biz, size rağmen, sizin gibileri tek tek ayıklayana kadar, ölene kadar Reisimize sahip çıkacağız.

Siz, bizim tane tane topladıklarımızı, kamyonu devirerek dökmeye çalışsanız da biz, yılmadan, sizlerden ve sizin gibilerden partimizin izzetini koruyacağız.

Uzun uzun yazardım, sabaha kadar yazardım, ama o fotoğraf, inanın bana, bu kadar yazmayı bile hak etmiyor.

Aslında tek cümle yeter:

“Partimizden defolup gidin kardeşim” konu bu kadar basit."

oguz-kaan-salici.jpg

"TÜRKİYE'DEN UCUZ MUYDU BARİ?"

CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, Bursalı’nın paylaşımını alıntılayarak sosyal medya hesabı X’den açıklamalarda bulunmuştu.

Salıcı, Bursalı’nın yaptığı paylaşımı eleştirerek "Gençler Eminönü’nde balık-ekmek yiyemezken, AKP Milletvekili Şebnem Bursalı'nın Monaco Yat Kulübü’ndeki ıstakoz ziyafeti sınıfsaldır, story atması görgüsüzlüktür, AKP kibrinin özetidir.

Afiyet olsun Şebnem Hanım. Hesap ne geldi? Enflasyon malum. Türkiye’den ucuz muydu bari?" ifadelerini kullanmıştı.

'GÖRGÜSÜZ VE HALKTAN KOPUK'

AKP Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel de, Monaco'da Istakoz yediği anları sosyal medya hesabından paylaşan AKP'li vekil Şebnem Bursalı'ya tepki göstererek, "Hem halktan sokaktan kopuk hem de yediğini gezdiğini paylaşacak kadar görgüsüz" dedi.

mucahit-birinci.jpg

5 BİN TL'LİK ATKISIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Mücahit Birinci, 2021 yılında o dönem fiyatı 330 sterlin(3 yıl önceki fiyatıyla 4 bin 983 TL) olan Louis Vuitton marka atkısıyla gündem olmuş, kendisini "Bu azgın azınlığa göre biz, "Bizimkiler" dizisindeki kapıcılarız. Alışacaksınız, alışacaksınız" şeklinde savunuştu.

mucahit-birinci1.jpg