AKP Ayasofya'dan Ezan Okuttu

AKP'nin son reklam filminde ezan okunurken Ayasofya'nın tekrar tekrar ekrana yansıtılması tepki çekti.Bir sahnede ise imamın Ayasofya minaresinde ezan okuduğu görüldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ayasofya'da Diyanet İşleri...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
AKP Ayasofya'dan Ezan Okuttu

AKP'nin son reklam filminde ezan okunurken Ayasofya'nın tekrar tekrar ekrana yansıtılması tepki çekti.

Bir sahnede ise imamın Ayasofya minaresinde ezan okuduğu görüldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ayasofya'da Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ile namaz kılmayı düşündüğü AKP kulislerine yansımıştı. Ancak Erdoğan'ın kamuoyu ve uluslararası tepkiden çekinmesiyle bu kararından vazgeçtiği iddiası gündeme gelmişti.

AKP son olarak İstanbul'un Fethi'nin 562. yılı nedeniyle yapacağı kutlama görünümlü seçim mitingi için bir reklam filmi çekti. Reklam filminin büyük bir çoğunluğunda ezan okundu.

Ezan okunurken ise İstanbul Tarihi Yarımada'ya ait helikopter çekimleri, İstanbul Surları tarihi camiler ve Ayasofya ekrana yansıtıldı. Ancak ezan okunurken defalarca Ayasofya'nın ekrana getirilmesi sosyal medyada tepki çekti. Üstelik Ayasofya'nın minaresinde de bir imam ezan okudu.