Adım adım takip edilen 2 kişi markette öldürüldü

Adım adım takip edilen 2 kişi  markette öldürüldü
Türkiye'de çeteler arasında yaşanan kanlı hesaplaşma bir kez daha yurtdışına taşındı. İki çete grubu arasında yaşanan cinayetler sonrası bu kez Yunanistan'da silahlar konuştu. Yıldıray Öztürk Mehmet Baykurt dün Yunanistan'ın Pire şehrinde girdikleri süper markette silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda Öztürk ve Baykurt yaşamını yitirdi.

Suç örgütü lideri Barış Boyun'un 6 adamının geçen yıl Yunanistan'da öldürülmesinden sonra dikkat çeken bir olayın da dün yaşandığı öğrenildi. Bir süre önce Yıldıray Öztürk'ün kardeşi Burak Öztürk öldürüldü. Bu cinayetten kısa süre sonra Öztürk'ü öldüren kişilerin babası öldürüldü.

Kısa süre içinde yaşanan 2 cinayetten sonra dün bir kez daha silahlar konuştu. Yıldıray Öztürk ve Mehmet Baykurt, Pire'nin merkezinde bulunan Paşalimanı'ndaki bir markete girdi.

whatsapp-image-2024-06-15-at-14-15-54.jpeg
Burak Öztürk geçen ay Berlin’de öldürüldü.

MARKETTE SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADILAR

Baykurt ve Öztürk'ün markete girmesinden kısa bir süre sonra silahlı saldırıya uğradılar. Baykurt ve Öztürk hayatını kaybederken, 1 kişi de ağır yaralandı.

Olaya ilişkin 1 kişinin gözaltına alındığı ifade edildi. Türkiye'de yaşanan çatışmanın çeteler arasındaki husumetin birkez daha yurt dışına taşınması olarak değerlendiriliyor.

whatsapp-image-2024-06-15-at-15-45-54.jpeg
(Solda) Mehmet Baykurt ve Yıldıray Öztürk yaşamını yitirdi.

Öte yandan bir başka suç örgütünün lideri Halil Ay ise geçen yıl ağustos ayında Fransa'da, Barış Boyun ve Daltonlar çetesiyle yaşadığı husumet sonrası öldürülmüştü. Çete grupları arasında yaşanan çatışmalarda Gürcistan ve Abhazya'da da bir çok kişi öldürülmüştü.

Kaynak:halktv.com.tr