Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan istismar açıklaması: ‘Adalet Bakanı her konuda konuşmaz’

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan istismar açıklaması: ‘Adalet Bakanı her konuda konuşmaz’
İsmailağa Cemaati'ne bağlı Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in 6 yaşındaki kızını "imam nikahı ile evlendirmesi" skandalı ülkede infial yaratırken Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan günler sonra açıklama geldi.

6 yaşındaki H.K.G.’nin yıllarca istismar edilmesiyle ilgili çıkan haberlerin üzerinden dokuz gün geçmesine rağmen konuşmayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, önceki gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bakanlık kapısına dayanınca konuşmuştu. Bozdağ, Kılıçdaroğlu’nun bakanlık önünden ayrılmasının ardından Twitter’dan, “Çocuğun cinsel istismarı; din, ahlak, hukuk ve kültür dahil ne kadar mukaddes değerimiz varsa hepsini çiğnemektir. Çocuğun cinsel istismarı, bir insanlık suçudur” paylaşımında bulunmuştu.

Hürriyet'ten Abdulkadir Selvi'ye konuşan Bozdağ, konuyla ilgili neden sessiz kaldığı sorusuna şu cevabı verdi:

“Ben Adalet Bakanı’yım. Adalet Bakanı her konuda konuşmaz. Hele hele yargıya intikal eden konularda konuşmaz. Bizden görüşülen davalarda tarafgirlik bekleniyor. Benim her sözüm yargıyı etkiler. Şimdi bırakalım yargı görevini yapsın, hukuk işlesin, sonuçta adalet de hak da ortaya çıkacaktır.”

Kaynak:halktv.com.tr

Etiketler :