Halk TV Canlı Yayın
ABD'nin 'First Lady'si Melania Trump'tan Türkiye'yi kızdıracak skandal hareket!
Türkiye ile ABD arasında yaşanan FETÖ gerilimine bir yenisi daha eklendi

Türkiye ile ABD arasında yaşanan FETÖ gerilimine bir yenisi daha eklendi. Amerikan yönetimi, 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana Türkiye'nin ısrarla iadesini istediği FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen hakkında hiçbir işlem yapmazken, ABD First Lady’si Melania Trump da, Oklahoma eyaletindeki FETÖ okullarından birini ziyaret etti, sosyal medyada da övgü dolu sözlerle bahsetti.

Sözcü'den Zeynep Gürcanlı'nın haberine göre; Melania Trump, Oklohoma eyaletindeki Tulsa kentindeki, FETÖ'ye ait Dove School of Discovery'yi ziyaret etti. Melania Trump'ın FETÖ okulunu ziyareti “güvenlik” gerekçesiyle gizli tutuldu. Ziyaret, ancak sona erdikten sonra, bizzat Melania Trump'ın resmi Twitter hesabından yaptığı fotoğraf paylaşımı ile kamuoyuyla paylaşıldı.

Amerikan First Lady'si Twitter hesabından paylaştığı mesajda, FETÖ okulunun “öğretmenlerine, yönetimine ve öğrencilerine” kendisini ağırladıkları için teşekkür etti. Melania Trump mesajında ‘okulda büyük işler yapıldığını’ yazdı, eğitimde başarı için, sadece akademik başarının değil, ‘karakter ve değerlerin de önemli olduğunu’ vurguladı.

Türkiye'nin çalıştığı hukuk firmasının hedefindeki okul

Dove School of Discovery, ABD'de kurulu FETÖ bağlantılı Sky Holding tarafından kurulmuş durumda. Sky Holding, Türkiye'nin ABD'de FETÖ elebaşının iadesi, bu ülkedeki FETÖ bağlantılı şirket ve okulların kapatılması için anlaştığı hukuk firması Amsterdam and Partners'ın da hedefinde bulunuyor.

Türkiye Cumhuriyeti'ne çalışan Amsterdam and Partners'ın kurduğu “Gülen investigation” adlı, ABD'deki FETÖ bağlantılı kişi ve kurumların ifşa edildiği internet sitesinde, Melania Trump'ın ziyaret ettiği Tulsa'daki Dove School of Discovery'nin ait olduğu Sky Holding, açık ifadelerle “FETÖ kurumu” olmakla suçlanıyor.

Hukuk şirketinin internet sitesinde hatta, FETÖ'nün bu okul aracılığıyla Oklahoma'daki Amerikan vatandaşlarının vergilerinden 3 milyon doların “dolandırıldığı” bilgisi de yer alıyor.

60 Saniyede Gün Özeti