Gaziantep'te hayvan katliamı: Çok sayıda kedi zehirlenerek öldürüldü

Gaziantep'te hayvan katliamı: Çok sayıda kedi zehirlenerek öldürüldü

Gaziantep'te iki gündür şehrin bir çok bölgesinde çok sayıda kedi, kimliği belirsiz kişilerce zehirlenerek öldürüldü.

Gaziantep'te hayvan katliamı yaşanıyor. ABC’den Sultan Korkmaz’ın haberine göre, Canpati Derneği yönetim kurulu başkanı Cansu Karabacak, dün Gaziantep ili içerisinde çok sayıda kedi kimliği belirsiz kişi yada kişilerce fare zehri ile zehirlenerek öldürüldüğünü açıkladı.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken bugün de yine çeşitli mahalle ve bölgelerden zehirleme haberi geldi.

Valilik olayla ilgili araştırmaların sürdüğünü duyurdu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Gaziantep Valisi Davut Gül, "İlimizde zehirlenen kedilerle ilgili arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu üzücü olayın faillerini bulup adalete teslim etmek boynumuzun borcudur..." dedi.

Dün yaşanan zehirleme olayında, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Gaziantep'te 13 kedinin zehirlenerek öldürüldüğünü duyurarak hayvan hakları yasasının bir an önce çıkarılması gerektiğini söylemişti. Hayvanları zehirleyen kişi ya da kişiler hakkında görgü tanığı yada kamera kayıtları ise henüz ortaya çıkmadı.

Yardım kampanyası iddiasıyla dolandırıyorlar

Zehirlenen kedilerin bir çoğu ölürken son anda kurtulanlar ise veteriner kliniğinde tedavi altına alındı. Canpati Derneği, söz konusu hayvanların fotoğraflarını sosyal medyadan yayarak yardım kampanyaları düzenlediklerini iddia eden kişilere karşı ise hayvanseverleri dikkatli olmaya çağırdı.

Canpati Derneği, herkesi kendi besleme bölgesinde bulunan hayvanlara sahip çıkmaya çağırdı.  

Resmi makamlardan edinilen bilgiye göre olayla ilgili soruşturmalar sürüyor.