Gaziantep Valiliği'nden Suriyeli gruba ilişkin açıklama

Gaziantep Valiliği'nden Suriyeli gruba ilişkin açıklama

Gaziantep Valiliği'nden yapılan açıklama ile Suriyeli grubun Fransa'nın İslam karşıtı açıklamalarını protesto etmek amacıyla toplandığı açıklandı.

Gaziantep Valiliği yaptığı yazılı açıklama ile Maarif Meydanı'nda saat 12.45'te toplanan Suriyeli grubun Fransa'nın İslam karşıtı açıklamalarını protesto etmek için toplandığı belirtildi.

Polisin olay yerine sevk edilmesinin ardından protestonun bittiği söylenen açıklamada şöyle denildi:

"Bahse konu grup, Fransa'da İslam karşıtı açıklamalar yapılması ve Peygamberimiz Hz. Muhammed'e (sav) yönelik hakaret içerikli paylaşımlarda bulunulması ve karikatürler yayınlanmasını protesto amaçlı toplanmıştır. Emniyet ekiplerimiz olay yerine ulaştığında şahıslar herhangi bir açıklama yapmadan dağılmışlardır. Öte yandan konuyla ilgili pandemi tedbirleri yönünden sosyal mesafeyi ihlal edenlerin tespit çalışması devam etmektedir."

Öte yandan Gaziantep Valisi Davut Gül ise yaptığı açıklamada,  "Allah birdir ve Hz. Muhammed (sav) onun kulu ve elçisidir. Peygamberimize yapılan hakaret bütün Müslümanlara yapılmıştır. Suriyeliler de diğer Müslümanlar gibi bu olayı protesto etmiştir. Hilafet isteği gösterisi söz konusu değildir. Pandemi ihlali ayrıca tespit edilmektedir." dedi.