Gazeteci Bekir Coşkun hayatını kaybetti

Gazeteci Bekir Coşkun hayatını kaybetti

Gazeteci-yazar Bekir Coşkun yaşamını yitirdi. Coşkun bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Bekir Coşkun'un saat 20.30 sularında rahatsızlanarak yaşamını yitirdiği belirtildi.

Gazeteci-yazar Bekir Coşkun, bir süredir akciğer tedavisi görüyordu. Bugün (18 Ekim Pazar) saat 20.30 sularında rahatsızlandığı belirtilen Coşkun, 75 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Ankara’da tedavi gördüğü Şehir Hastanesi’nde hayatını kaybeden Coşkun’un cenazesi Şanlıurfa’da toprağa verilecek.

"Şimdilik hoşça kalın" demişti

Bekir Coşkun'un Twitter'da yaptığı son paylaşımlardan biri ölüm haberinin ardından sevenlerini duygulandırdı. Coşkun, 3 Ekim tarihinde "Yazı yazamadığım zamanlar, beni bağışlayın... Bu birkaç satır bile ilaç gibi.... Şimdilik hoşça kalın..." ifadelerini kullanmıştı.

ekran-resmi-2020-10-18-21-49-48.png

Uğur Dündar: Yüreğim yanıyor

Halk TV’ye katılan Uğur Dündar, “Büyük bir yazarı kaybetti Türkiye. Yüreğim yanıyor. Bekir Coşkun'un yeri kolay kolay doldurulamaz.” dedi.

Orhan Uğuroğlu gözyaşlarını tutamadı

Gazeteci Orhan Uğuroğlu: 10 yıl birlikte çalıştık. Çok soz duygularımızı ifade etmek. Gazetecilik deyince Bekir Coşkun akla geldi.

Emin Çölaşan: 'Ben felç geçirdim' dedi

Gazeteci Emin Çölaşan ise bütün hastalığı boyunca Bekir Coşkun'ıun yanında olduğunu söyledi. Coşkun şunları söyledi: 

"Şöyle söyleyeyim; Bekir benim arkadaşım, dostum, kardeşim her şeyimdi. Yani bu gazetecilik mesleğinin onur anıtlarından biriydi. Şimdi sizin ekranınızda görüyorum. O sevgili arkadaşımın şimdi morgda yattığını düşününce işim daha da kötü oluyor. Yıllarımız Bekir'le beraber geçti. Mert, dürüst, sözünü güvenilir. Onu anlatacak bir söz bulamıyorum. O kadar düzgün bir insandı. Çok sıkıntılı günler geçirdi. En son 4 gün önce falan konuştuğumuzda artık konuşamıyordu. 'Ben felç geçirdim' dedi. Ne felci ya dedim? Felç yoktu o güne kadar. "Ne ellerim tutuyor, ne ayaklarım tutuyor."