Erdoğan Gülistan Doku'nun ailesi ile görüştü

Erdoğan Gülistan Doku'nun ailesi ile görüştü

Bir yıldan fazladır kendisinden haber alınamayan Gülistan Doku'nun ailesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.

Tunceli Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'dan 5 Ocak 2020 tarihinden beri haber alınamıyor. Bir yılı aşkın süredir kızlarını arayan Doku'nun ailesi, Elazığ'a törene gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. 

BBC Türkçe'nin haberine göre, Gülistan'ın ablası Aygül Doku, "Annem ve babam Elazığ'da yüz yüze görüştü. Ben de görüşmeye telefonla katıldım. Gülistan’ın bulunmasını istedik. Gülistan’ın nerede olduğunu Z.A. biliyor. Doğruları söylerse Gülistan'a ne olduğu cevabı bulunur dedik" açıklamasını yaptı.  Erdoğan'ın taleplerini dinlediğini söyleyen Aygül Doku, Erdoğan'ın "Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı olarak, hukuki olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız. Hiç kuşkunuz olmasın. Barajda aramalar konusunda elimizden geleni yaptık ama bulamadık" dediğini söyledi. Erdoğan'ın olayın üzerinde duracaklarına dair söz verdiğini ifade eden Aygül Doku, "Biz de umutluyuz" dedi. 

Gündem