MHP'li belediyenin işten çıkarttığı işçilere CHP'den ziyaret

MHP'li belediyenin işten çıkarttığı işçilere CHP'den ziyaret

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, işten çıkarılan Aliağa işçilerini ziyaret etti. Sarıbal, “Aliağa’da emeği tasfiye eden, emek örgütlenmesini yok eden bir anlayış var” dedi

MHP’li Aliağa Belediyesi’nden işten çıkarılan 250 işçi mücadelelerine devam ediyor. Yaklaşık 110 gündür direnen işçilere, tüm Türkiye’den destek ziyaretleri geliyor. İşçileri bugün de CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ziyaret etti.

BirGün'de yer alan habere göre; Sarıbal ziyarette işçilerin sorunlarını dinleyerek notlar aldı. Ziyarette konuşan Sarıbal, Cumhur İttifakı'nın kazanamadığı seçimlerden dolayı kendi alanlarını yaratabilmek için insanların işlerine son verdiklerini ifade ederek, “Aliağa’da ise görünen o ki, MHP belediyesinin bir grup insanı belediyeden tasfiye edip onların yerine kendi kadrolarını yerleştirmeye çalışıyorlar. Aliağa’da emeği tasfiye eden, emek örgütlenmesini yok eden bir anlayış var. Örgütsüz, biat eden bir yapı oluşturmaya çalışılıyor. Aliağa’yı da toplumsal olarak başka bir yere getirmeye çalışılıyor” diye konuştu.

"SORUNLARI DİNLEYİP ÇÖZÜM BULMAK İÇİN BURADAYIZ"

Sarıbal son olarak şunları dile getirdi:

“Biz de sizlerin yarına gelip, sorunları dinleyip çözüm bulmak için buradayız. Aliağa Belediyesi’nin öne sürdüğü ekonomik gerekçenin altı boş. Bir tarafta 650 kişilik bir kadro devralıyorsunuz. Aldığınız kadro ile beraber belediyenin 30 milyon borcu var. Daha sonra 1150 kişilik bir kadroya çıkartıyorsunuz ve borcu 270 milyon TL yapıyorsunuz. Meclisten 180 milyon TL daha borçlanma talebi alıyorsunuz. Böyle bir şey olamaz.”

İlgili Haberler